2 obserwujących
23 notki
3205 odsłon
  103   0

Czy warto kupić tańszy aparat i droższy obiektyw czy droższy aparat i tańszy obiektyw?

Poradnik fotograficzny dla miłośników fotografii. (1) Rozpoczynamy od jednego z najważniejszych pytań na początku amatorskiej przygody z fotografią: Czy warto kupić tańszy aparat i droższy obiektyw czy droższy aparat i tańszy obiektyw?

Dziś przy gorącej kawie odpowiedź na pytanie: Czy wybrać tańszy aparat i droższy obiektyw czy droższy aparat i tańszy obiektyw? Pozornie się wydaje, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i oczywista. Ta pozorna odpowiedź ta brzmi mniej więcej tak: Najlepiej kupić lepszy optycznie obiektyw do tańszego aparatu. Ceny super jasnych obiektywów przewyższają ceny średniej klasy korpusów lustrzanek czy bezlusterkowców.


Z jednej strony rynek sprzętu fotograficznego jest podzielony na trzy główne segmenty: sprzęt amatorski, sprzęt półprofesjonalny, sprzęt profesjonalny. Z drugiej strony wszystkie aparaty fotograficzne i obiektywy projektowane są do określonych zastosowań i pozycjonowane w określonym segmencie rynku. Dlatego istnieje potrzeba zastosowania innej strategii wyboru sprzętu fotograficznego niż strategia zawarta w odpowiedzi na tytułowe pytanie.


Warto przemyśleć zakup sprzętu fotograficznego pod kątem trzech pytań: Co chcemy fotografować? W jakich warunkach chcemy fotografować? W jakim celu będziemy fotografować? Jasne sprecyzowanie swoich swoich wymagań wobec sprzętu pomaga wybrać sprzęt najbardziej odpowiedni do dziedziny fotografii w której będziemy praktykować swoją pasję fotograficzną. Najczęściej producenci sprzętu fotograficznego eksponują parametry sprzętu, które nie są najbardziej istotne w praktyce. Aktualnie producenci aparatów fotograficznych najczęściej w przekazie reklamowym skupiają się na rozdzielczości matrycy lub na niskiej wadze lub małych wymiarach korpusu. W przypadku obiektywów producenci eksponują najczęściej jasność obiektywu i jego niską wagę.

Dalszy ciąg artykułu na blogu Fotovideorynek>>>


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim

Blog Fotovideorynek

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale