2 obserwujących
16 notek
8498 odsłon
  269   9

Nikodem Skotarczak Nikoś i jego Ruletka życia

Gazeta Wrocławska
Gazeta Wrocławska
Artykuł o Nikosiu

Podobne artykuły ukazały się między innymi w Dzienniku Bałtyckim i innych lokalnych gazetach.

Tu masz link do artykułu: https://gazetawroclawska.pl/kim-byl-nikos-czyli-nikodem-skotarczak-jeden-z-najbardziej-wplywowych-mafiosow-z-trojmiasta-i-ojciec-chrzestny-mafii-zdjecia/ar/c1-15987107  z którego dowiesz się zapewne o kilku ciekawych rzeczach zarówno o Nikosiu jak i kilku z nim powiązanych ludziach.

Polecam także mega wartościową książkę wdowy po Nikosiu, dzięki której możesz uzyskać pogłębioną wiedzę o N.Skotarczaku, która zresztą ujawnia sporo nie tylko o Nikosiu, ale także wielu z jego najbliższych przyjaciołach i wspólnikach jak np. Wojciechu Kurowskim ps. Kura, z którym miał jako cichy wspólnik Hestię, później sprzedaną niemieckiemu koncernowi. Kiedyś jej siedziba była na ul. Reja w Sopocie, następnie ( i do dziś) na ul. Hestii, ale również w Sopocie, a swoją drogą blisko domów Nikosia. Dziś znana z dopiskiem ERGO, należąca do niemieckiej grupy skupiającej firmy ubezpieczeniowe w całej Europie.

Ciekawe wątki w książce to także osoba Henryka Konopki ps. Pepsi oraz prawdziwego ,,terminatora" od zadań specjalnych Józefa Pionke ps.Judoka, a także kantorowca Piotra oraz gracza giełdowego Witolda. I wiele innych.

Sprawdź sam na www.edytaskotarczak.com na stronie autorki masz też linki do jej social mediów oraz informacje o możliwości zamówienia książki na stronie wydawcy lub allegro.

Do galerii załączyłem kilka zdjęć z książki ,,Nikodem Skotarczak Nikoś Ruletka życia", a takich zdjęć jest tam kilkadziesiąt, prawdziwa uczta wizualna i informacyjna dla każdej osoby zainteresowanej Nikosiem, tzw. mafią tudzież układem gdańskim, trójmiejskim i nie tylko. Czegoś takiego jeszcze nie było...

Moim zdaniem książka żony Nikosia to najlepsza publikacja o nim jaka do tej pory wyszła. To też pewien obraz polskiej transformacji ustrojowej, czasów przełomu i tego jak rodzila się 3 RP, wśród układów, szemranych biznesów, wielkich pieniędzy, legalnych i nielegalnych interesów, styku biznesu,mafii, polityków i służb... A firm z ciekawą przeszłością,założycielami i pierwotnym kapitałem, które istnieją do dziś pomimo zmian właścicieli jest w Polsce całkiem sporo, dwa pierwsze z brzegu przykłady to właśnie Hestia czy TVN. Zresztą skoro o telewizjach, to i pan Solorz też mógłby dużo ciekawego powiedzieć o dawnych czasach..

I wielu innych dziś i od kolorowych lat 90 tzw. biznesmenów..a Nikoś gdyby żył, to by mógł dopiero powiedzieć o co po niektórych, z którymi robił interesy i dobrze znał jeszcze z czasów PRL czy spoza Polski... w tym z listy 100 najbogatszych Polaków.

Zobacz galerię zdjęć:

zdjęcie z książki o Nikosiu
zdjęcie z książki o Nikosiu zdjęcie z książki o Nikosiu
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale