0 obserwujących
30 notek
20k odsłon
  3818   0

Mędrcy z emigracji - do Starego Wiarusa, Rolexa & consortes

Szanowni Rodacy na emigracji! Siedzicie sobie mniej lub bardziej wygodnie (ale zdecydowanie wygodniej niż większość z nas)  i błyskotliwie analizujecie naszą krajową niemożność.

A nam siedzi na gardle: tuskowe PO reprezentujące cudze interesy w Polsce, postkomuna, układy, sitwy, sprzedajne sądownictwo, tu-mi-wisizm, cwaniactwo, ustawiane przetargi i wszechobecna korupcja plus dyktatura biurokracji - cały ten twór zwany III RP i europejska polityczna poprawność z genderem. Obce banki, wyłudzające pieniądze i koncerny medialne sterujące prostym ludem. Markety, z których zyski czerpie obcy kapitał. Mamy zniszczony przemysł, wyprzedaje się ziemię, rujnuje przedsiębiorców, którzy próbują w tych warunkach coś jednak wytwarzać. Edukacja, jak media, służy ogłupianiu - młodzi nie mają znać historii, za to wcześnie wchodzić w sex. Rodzina podgryzana z wielu stron, bo to podejrzana instytucja.

Tak, nie radzimy sobie z tym. W wyborach wygrywają nie ci co powinni - a może nie ma takich, co powinni? A jeśli są, to jak mają się przebić, skoro media ich nie pokażą, albo - ośmieszą. Kasa, media, sądy, siła - są po jednej stronie, i nie jest to strona polska.

Czyli co? Tak jak Wy - wyjechać, bo się "nie da"?

A ja się pytam: dlaczego Was tu nie ma?

Jakim prawem oceniacie nasze daremne usiłowania, skoro sami w nich nie uczestniczycie? Dla pełnej michy porzuciliście własny kraj, zostawiliście Ojczyznę (a niech będzie patetycznie!) i teraz męczy Was to, więc namawiacie innych, by zrobili to samo. Każdy, kto wyjeżdża potwierdza słuszność Waszej decyzji - że inaczej nie było można.

A to właśnie dlatego jest tu tak, jak jest – BO WAS NIE MA! BO ZABRAKŁO WASZEJ WIEDZY, ODWAGI, UMIEJĘTNOŚCI, ZDECYDOWANIA!

KTO ma naprawiać ten chaos, skoro inteligentni, świadomi, mądrzy ludzie – wyjechali i budują siłę obcych, czasem mniej lub bardziej wrogich krajów?

Mimo wszystko teraz nie grozi łagier, zsyłka na Sybir ani kula na Mokotowie czy Łączka. Nawet jeśli wyjechaliście w stanie wojennym zmuszeni do tego – to może najwyższy czas wrócić?! Co warta Wasza polskość, jeśli najdalej Wasze wnuki po polsku już nie zrozumieją, najwyżej zachowają niejaki sentyment dla ojczyzny dziadka.

Znacie świat, wielu ludzi, macie rozeznanie w różnych sprawach, których stąd nie widzimy. Macie też na ogół znacznie większe możliwości finansowe niż my w kraju, którzy nie jesteśmy podczepieni pod żadne układy i walczymy o codzienne przeżycie we wrogim systemie. 

Zamiast się wymądrzać w stylu: „Jeśli ktoś ma gdzieś wyjechać, to niech sobie przyspieszy rezerwację lotu” zróbcie coś dla swojej starej ojczyzny, dla nas.

Bardzo proszę, emigracyjni Mędrcy, działajcie tak, by z tego był wymierny pożytek dla Kraju, nie podcinajcie naszej odwagi wieszczeniem nieuchronnej klęski, pomóżcie wyzwolić Polskę z okupacji postkomuny!

Nic nie jest dane raz na zawsze. Od utraty tożsamości dzieli nas zawsze tylko jedna generacja – teraz widać to szczególnie jasno. Komentowaniem z zagranicy nie przyczyniacie się do jej zachowania, czcza gadanina niczego nie zmieni. Czas się naprawdę zaangażować. Wiara bez uczynków jest martwa.

I jeszcze raz patetycznie: Mordor się wzmacnia, ciemność na wschodzie się zagęszcza, słudzy Saurona nabierają sił, widać już czarnych jeźdźców. Co trzeba robić? Uciekać? Gdy jeszcze i z zachodu niebo zamglone, na południu – ogień.

Także wasza bezpieczna przystań może w końcu okazać się iluzją.

Lubię to! Skomentuj257 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale