Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
72 obserwujących
1200 notek
437k odsłon
354 odsłony

Nadzieja w koronawirusie

Wykop Skomentuj9

Natura jest najlepszym lekarzem wszelkich patologii.

 Jest jak ogrodnik, który dbając o całe swoje gospodarstwo, aby cały ogród funkconował, musi bezwzględnie usuwać zagrożenia eliminując chore i zdegenerowane rośliny.

Doświadczamy np. okresowo następujących pożarów, które nawiedzają różne regiony. Przyczyną ich skali są gromadzone pozostałości - wszelkie posusze, które stanowią materiał dla rozwoju ognisk ognia. O takich przyczynach klęski jaka nawiedziła Australię - można było przeczytać.

Takie zjawiska, odbierane jako negatywne, są jednak powodem odnowy biologicznej tych obszarów. Wzrastają nowe rośliny - lepiej dostosowane do klimatu, który niezależnie od stosowanej propagandy, zmienia się cyklicznie.

Podobnych "działań " natury można oczekiwać względem najbardziej agresywnego gatunku zasiedlającego ziemię jakim jest człowiek.

Czy koronawirus jest takim "naturalnym czyścicielem" planety?

Patrząc np. na zwolenników totalnej opozycji można było dostrzec, że byli to ludzie zaawansowani wiekowo. Bo już aktywiści KOD - to " co najwyżej" 70 - latkowie.

A tymczasem koronawirus "eliminuje" głównie ludzi po 80-tce. Czyli takich, którzy i tak w nieodległym czasie zakończyliby swe życie.

Daje się zauważyć, że to opozycja gwałtownie atakuje rządzących i nalega na wprowadzenie radykalnych metod zapobiegania inwazji tego wirusa. Wygląda, że z racji osobistego zagrożenia.

Cóż, natura jest najlepszym ogrodnikiem; jeśli opozycja nie chce sama się usunąć i przestać jątrzyć - natura sama zrobi porządek przygotowując miejsce dla tych, którzy wprowadzą konieczne zmiany.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale