34 obserwujących
512 notek
875k odsłon
  1286   7

Tusk uciekał przed dyktaturą Kaczyńskiego

   Jedna z minister skandynawskiego kraju, szczegółów nie pamiętam, zapłaciła 

służbową kartą w sklepie, kilka funtów za drobiazg mało ważny, i niestety musiała podać się do dymisji. Brytyjski minister naruszył kwarantannę kowidową bo wyszedł do przyjaciółki i też poleciał. Sprawy z pozoru drobne ale zachodnie standardy wobec polityków są w kręgu  dojrzałej demokracji bardzo surowe.

   Jaki jest w tym względzie Parlament Europejski? Pani Kopacz kandyduje na szefową PE i od razy widzimy jakie to wymogi i kompetencje są tam cenione. Mamy kilku europosłów po wyrokach, choćby pani Jurowa, więc normy tamtejsze są inne, po prostu inne.

    Natomiast szef największej frakcji parlamentu europejskiego - czy zostanie potraktowany łagodniej? Czy też powinien od razu z honorem ustąpić bez czekania na skutki? Patrzą tam w Europie na nasz dziki kraj i bronią naszych sędziów, także tych którzy dopuścili się przestępstw. To i Donaldowi Tuskowi być może się upiecze. Cóż to za przestępstwo jazda stówą przez teren zabudowany skoro ważne sprawy na głowie człowiek ma?

   W kraju dyktatury Kaczyńskiego drobne przestępstwa są przecież niczym wobec grozy warunków w jakich przychodzi tutaj ludziom żyć. 

    

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka