Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
31 obserwujących 466 notek 778270 odsłon
Partisan gardening, 29 czerwca 2017 r.

Noblista Bolek rzuci się Rejtanem przeciw Miesięcznicy Smoleńskiej

2143 123 0 A A A

image

  Wałęsa zapowiada swój spektakularny protest na początek sezonu ogórkowego w mediach światowych. Dołączy on do nie mniej walecznego choć mniej sławnego Frasyniuka, który już przetarł szlak protestu wspólnie z Obywatelem RP Kasprzykiem, z tego jedynie sławnym, że go GW na barykadach zainstalowała. W ten sposób opozycja zamierza świętować kolejną Miesięcznicę Smoleńską. Warto sobie przypomnieć kim są panowie spod wałęsowskiego hasła "My, naród": Wałęsa, który dla władzy porzucił Solidarność. Frasyniuk - "dziecko szczęścia" - gdy wszystko się w kraju waliło on rozpoczął lukratywną działalność także porzucając Solidarność i Kasprzyk, którego z kolei wyrzuciła Pomarańczowa Alternatywa. Wielcy reprezentanci narodu. Czysta kpina. 

  Nasz podwójnie, bo i moralnie i finansowo, zbankrutowany noblista został dodatkowo upokorzony brakiem zainteresowania jego osobą przy okazji wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie. Platforma na spotkanie z Obamą na Krakowskim Przedmieściu wyciągała go z lamusa jako weterana walki o wolność i demokrację. Nic natomiast nie jest wiadomo o honorowym miejscu dla Wałęsy na spotkaniu Prezydenta Stanów Zjednoczonych z ludnością Warszawy na Placu Krasińskich. 

   W Hamburgu, z okazji Szczytu G20, który nastąpi następnego dnia po wizycie Trumpa w Polsce, też szykują się gorące manifestacje i awantury przeróżnych bardzo licznych grup niezadowolonych antyglobalistów, anarchistów, zielonych lewicowców, ekologów i skrajnej prawicy oraz ekologów bez granic - ale one będą tam szczelnie izolowane od uczestników Szczytu. W Warszawie pozwala się grupce awanturników nawołujących jawnie do przemocy, ale bez jasno określonych idei, na pełną swobodę atakowania modlących się żałobników.. Dopuszcza się by agresywni ludzie nacierali na pokojowy przemarsz. Co więcej, media całego świata przybędą by komentować hucpę Bolka urządzaną z kilkoma kompanami, jako męczeństwo Wałęsy znowu w obronie demokracji. Ale mało kto w mediach zauważy te dziesiątki tysięcy, które zaprotestują przeciwko obradom Szczytu G20 w Hamburgu.

  Jeśli obywatel Wałęsa rzuci się na bruk na Krakowskim Przedmieściu to należy otoczyć go kordonem sanitarnym by sobie nie zrobił krzywdy. Istnieje też realne niebezpieczeństwo, że Frasyniuk "dla dobra sprawy" sam przyłoży Wałęsie bo on do bitki i do prowokacji aż się pali. Człowiekowi w wieku Wałęsy, który łatwo wpada w emocje, grozi nawet zawał a brak poważania w narodzie może się zakończyć obraźliwymi okrzykami, które nie sprawią przyjemności dawnemu przywódcy Solidarności i mogą dodatkowo pogorszyć stan jego zdrowia. W Polsce już mało kto chce pamiętać, że Wałęsa tym przywódcą był. Zwykli ludzie myślą o tym ze wstydem i zażenowaniem a tylko paru historyków i publicystów prawicy chce ratować niektóre elementy jego życiorysu. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jak zwykle świetny tekst. A Trump pokazał znowu, że może rozmawiać z każdym.
  • Miejmy nadzieję, że wyjdzie to PFN na dobre. Błędy były. Słabo to działało. A już...
  • Pamiętam taką sytuację gdy prezydent Komorowski goszcząc Merkel i Hollanda, a było to...

Tematy w dziale Społeczeństwo