Blog
Świat za pięć lat
Marcin B. Brixen
Marcin B. Brixen Inż. Poznaniak. brixen@o2.pl
240 obserwujących 1497 notek 1966755 odsłon
Marcin B. Brixen, 8 sierpnia 2017 r.

Unia jest przeciwko jednonogim

536 4 1 A A A

U Hiobowskich zadzwonił dzwonek. Za drzwiami stała dozorczyni, pani Sitko i trzymała w ręku jakąś gazetę.
- Co się stało? - zaniepokoił się dziadek Łukaszka i wpuścił ją do środka.
- Ja do pani, jako do specjalistki od patologicznej prasy - pani Sitko zwróciła się do mamy Łukaszka. Mama zaczęła się zastanawiać czy się nie obrazić, ale pani Sitko dodała, że nie przyszła w imieniu swoim tylko pana z drugiego piętra.
- Nie mógł sam przyjść? - zdumiała się mama.
- Ma jedną nogę... - bąknęła pani Sitko.
- W tym bloku jest winda.
- Tak, ale on mieszka na końcu korytarza. I zanim on do tej windy... Tego...
- To o co pani chciała spytać?
- O ten artykuł - i pani Sitko położyła mamie Łukaszka gazetę na kolana.
- Cha cha cha!!! - mama Łukaszka rzuciła okiem na tytuł i wybuchnęła śmiechem. - Co za bzdury! Rząd chce zabić wszystkich jednonogich! Proszę pani, naprawdę nie ma co się przejmować wszystkimi bredniami, które zamieszcza "To Co Jest"...
- To nie jest "To Co Jest, tylko "Wiodący Tytuł Prasowy".
Na te słowa pani Sitko mama Łukaszka zadrżała i przewróciła kilka stron. Faktycznie, na pierwszej stronie widniało logo jej ukochanej gazety.
- Y... E... No tego... Przy obecnych rządach w tym kraju wszystko jest możliwe. Ta władza tak się oderwała od społeczeństwa, że możliwe jest i takie coś!
- Podobno Unia Europejska każe - szepnęła pani Sitko. - Tak tu jest w tym artykule.
- Niemożliwe! - zachłysnęła się mama.
- Możliwe - rzekła siostra Łukaszka. - U nas na osiedlu na ten przykład Unia Europejska karze panią od solarium. Bo niby jej zakład za dużo fal emituje i przez to gejom nie rodzą się dzieci.
Mama zawrzała gniewem i wyrzuciła siostrę za drzwi.
Babcia Łukaszka skorzystała z okazji, zaopiekowała się gazetą i przejrzała pobieżnie artykuł.
- E tam, z igły widły... Nic tu tak naprawdę nie ma... I żadne zabijanie, będą przymusowo wyrównywać nogi
- Ale po co to barbarzyństwo? - załkała pani Sitko.
- Bo manie jednej dłuższej dyskryminuje krótszą. Czyli jak ktoś ma jedną nogę do kolana, to będzie mieć obie do kolan. Może, być może, nic jeszcze nie jest ustalone, szczegółów brak, organ zaprzecza... Czym wy się podniecacie...
- Tu nie chodzi o podniecanie, lecz o danie odporu lewackiemu szaleństwu! - uniósł się dziadek Łukaszka. - Przecież ten tam z komisji europejskiej się wypowiedział, gdzie jest ten cytat, o tu... Unia owszem, nakazuje wyrównywanie długości nóg osób jednonogich, ale to dany kraj będzie mógł sobie samemu zdefiniować kto jest jednonogi a kto nie.
- Unia wie co dobre - mama Łukaszka pocieszała panią Sitko. - Może tego pana nie będzie długo bolało. Tfu co ja gadam! Jak może boleć coś, czego nie ma?
- Wczoraj mówiłaś, że boli cię brak demokracji w Polsce - wtrącił Łukaszek i nie dał się wyrzucić za drzwi.
- To dopiero będą problemy - pani Sitko przypomniała sobie swój bój z dokumentami unijnymi definiującymi co jest śniegiem a co nie i kiedy go odśnieżać.
- Nie będzie żadnych problemów - tata Łukaszka wstał i założył ręce za plecy po czym podszedł do okna. - Wszystko się rozwiąże jedną prostą ustawą. Jednym zapisem.
- Ciekawe co powiesz naszemu sąsiadowi z drugiego piętra - odezwał się Łukaszek. - Wy tu sobie teoretycznie dywagujecie, a on walczy o życie.
Tata Łukaszka uśmiechnął się.
- Wystarczy zapisać, że osoba jednonoga to taka, której różnica długości nóg wynosi minimum sto pięćdziesiąt centymetrów. I nikomu żadna noga skrócona nie będzie.
- Przecież to bez sensu - wzruszył ramionami Łukaszek. - W ten sposób to nikogo nie obejmie... Gdzie tu logika...
Wtedy wszyscy się zaśmiali i powiedzieli mu, że nadal jest dzieckiem, skoro oczekuje od prawa unijnego aby miało sens i było logiczne.
--------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl/brixen3.html - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/marcin.brixen

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za to co robi Łukaszek, a tym bardziej za to, co mówi Gruby Maciek.
A tak poza tym, to fikcja, czysta fikcja.

UWAGA! Podczas czytania nie należy jeść i pić! Nie zaleca się czytania pokątnie w obecności szefa! Opluty monitor czyścimy specjalną chusteczką, a klawiaturę szczoteczką do zębów (by Redpill)

BLOG W WYDANIU KSIĄŻKOWYM :) - TOM 3!
image

O książce:

ŚpiEwka
Koteusz
Teresa Bochwic
Rzeczpospolita
Opcja na prawo
"Rz" - prof. Rybiński
"Dziennik Polski"

Z podziękowaniami:
Goscinnemu i Sempe za Mikołajka
Christophowi Heinowi za Jakuba Borga
Januszowi Chriście za Kajka i Kokosza
Strugackim za Aleksandra Iwanowicza Priwałowa
de Amicisowi za Henryka
Rayowi Bradbury'emu za Guya Montaga
Conan-Doyle'owi za Holmesa i Watsona

Ojczyzna
Lekcja historii
Lestat - Dziewczynka z tutką i anioły nie licząc misia

image

Dzięki Waszym głosom mój blog w edycji 2008:
w II etapie zajął ósme miejsce w kategorii "absurdalne i offowe" (na 263 zgłoszone)
w III etapie zajął czternaste miejsce w kategorii "bloger roku" (na 4206 zgłoszonych).
Bardzo dziękuję za każdy głos.

website stats

Locations of visitors to this page

statystyka statystyki
Mój e-mail:
brixen@o2.pl

Życie przebija fikcję:

Notka nr 6
Renata Rudecka-Kalinowska: "Prokuratura Okręgowa w Warszawie (...) Zawiadomienie o zamiarze popełnienia przestępstwa. (...) Na blogu autorki używającej nicka Ufka ukazał się komentarz, z którego jednoznacznie wynika , że jego autor „zapisał się” do komisji wyborczej w celu podjęcia działań przeciwko kandydatowi na urząd Prezydenta RP Bronisławowi Komorowskiemu, co wyraża zarówno poprzez nadzieję, że jest wstanie przyczynić się do wygranej Jarosława Kaczyńskiego poprzez zapewnienie autorki bloga ”Damy radę, Ufko! Działamy, zapisalem się do komisji na niedzielę – jednak zdążyłem” - jak i poprzez użycie jako motta tegoż kometarza słów jednoznacznie wskazujących na brak obiektywizmu i żywiołową nienawiść do Bronisława Komorowskiego zawartą w słowach: „na pohybel Bronkowi!”"

Notka nr 5
slaughterhouse5: "Mój sposób na PiS jest więc bardzo prosty - jest to racjonalna i świadoma ignorancja."

Notka nr 4
slaughterhouse5: "I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - do polityki i tak nie wszyscy się nadają, nie wszyscy muszą politykę rozumieć. Uważam, że wystarczy jak w dyskursie politycznym uczestniczy np. 30% świadomego społeczeństwa - reszta może być całkowicie apolityczna (!). Tyle, że ta "apolityczna reszta" powinna np. zajmować się pracą, szkołą, rodziną, dobrobytem, czy też innymi sprawami - jeżeli więc apolityczny "obywatel" wolną od polityki energię przeznaczą na te sfery, to można powiedzieć, że jest w tym wiele zalet."

Notka nr 3
Miki: O katastrofie w Smoleńsku 10.04.2010 "Gdyby nie dekomunizacja, rozumiana jako wywalanie z pracy każdego, kto choć otarł się o poprzedni ustrój, prezydencka Tutka albo by wylądowała cało w Smoleńsku, albo by poleciała na inne lotnisko. Dekomunizacyjny szał, w jaki wpadli nowi władcy Polski, spowodował, że z wojska odeszli oficerowie, wyszkoleni w czasach Układu Warszawskiego, potrafiący korzystać z jego aparatury i procedur. Dlatego 10 kwietnia samolotem dowodził nieopierzony nowicjusz, braki umiejętności nadganiający brawurą."

Notka nr 2
mr off: "Premier Donald Tusk jest dzis nie tylko szefem rzadu oraz Platrormy Obywatelskiej, ale takze nieformalnym przywodca calego obozu Europejczykow znad Wisly (stanowiacych 90-80% populacji Polakow). Jego polityczni oponenci - bracia Kaczynscy i skupiony wokol nich polityczny oboz antyeuropejskich (Neo)Wandejczykow – otwarcie odrzucaja lub skrycie sabotuja scisla integracje Polski z panstwami i narodami Unii Europejskiej na fundamencie wartosci cywilizacji chrzescijanskiej, ktorych esencje zawiera Karta Praw Podstawowych. Po wejsciu w zycie Traktatu Lizbonskiego partia Kaczynskich i ich akolici przestali juz byc normalna opozycja polityczna w panstwie demokratycznym: stali sie polityczna przeszkoda w realizacji strategii polskiej racji stanu o ksztalcie ktorej zdecydowal Narod (ratyfikacja Traktatu Lizbonskiego wiekszoscia 2/3 glosow Sejmu i Senatu RP)."

Notka nr 1<

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dzisiaj Hiobowscy kończą 10 lat! 3 lipca 2008 roku ukazał się pierwszy odcinek. Dziękuję...
  • Ktoś skojarzył, chylę czoła :)
  • Dziękuję za komentarze, czytam, czytam :) Szczęśliwego Nowego Roku!

Tematy w dziale Rozmaitości