107 obserwujących
628 notek
270k odsłon
  1757   0

Premier śpiewa "Barkę"

Kraj

Wczoraj dojść miało do wielkiego ataku terrorystycznego na Polskę. Pewne informacje, brzmiące raczej bezsensownie, opłynęły media.Sprawę wyjaśnić mogą jednak tylko blogerzy.
Co wiemy? Po Bugu płynęła sobie tratwa, a w niej - materiały wybuchowe, zdjęcie stadionu narodowego i plan Warszawy. Czy brzmi to logicznie? Chyba tylko dla kogoś, kto wierzy we wszystko, co się mu powie, jeśli oczywiście wygląda się przy tym ładnie i umie posługiwać komplementami. Tymczasem trwają poszukiwania zdjęć Stefana Niesiołowskiego, które musiały również znajdować się na tratwie.

Co prawda niektórzy prawicowi internauci (użyłem słowa "prawicowi", więc niektórym powinna zapalić się czerwona lampka) twierdzą, że Bug wpada do Wisły poniżej narodowego, więc już na etapie geografii niespecjalnie trzyma się to kupy. Brak czynnika ludzkiego też jest jednak zastanawiający. Brakuje kogoś o umyśle zarazem otwartym, jak analitycznym, kto zagadkę rozwiąże.

Do głowy przychodzą mi trzy możliwości, które zresztą zaistnieć mogły równocześnie, ponieważ nie są wobec siebie wzajemnie wykluczające. Po pierwsze - czynnik ludzki mógł pojawić się na początku historii, a następnie zawstydzić się i zrezygnować. Ostatecznie, skoro i krytycy premiera często tak się później wstydzą swoich słów, że popełniają samobójstwa, czemu nie zawstydzić mieli się terroryści? "Premier do nas z miłością, a my się tak odpłacamy" - pomyśleli i zwiali z barki a ślad wszelki po nich zaginął. Zanim jednak doszło do tej refleksji, musieli dokonać zakupów. Być może kwestię mapy Polski zostawili na sam koniec i nie starczyło im pieniędzy, stąd niekonsekwencja geograficzna. Wiedzieli tylko, że woda ma to do siebie, że spływa, ale nie zorientowali się, którędy.

Zostaje jeszcze ostatni domysł. Możliwe mianowicie, że były dwie barki. Jedna bezzałogowa, jako przynęta. A druga? Druga sobie gdzieś płynie. Bez materiałów wybuchowych, bez planu Warszawy, ale ze zdjęciem Niesiołowskiego na pokładzie.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale