313 obserwujących
4819 notek
5850k odsłon
933 odsłony

Ważna decyzja przed Prezydentem RP

Wykop Skomentuj108

                  Czy Beata Szydło poprowadzi kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy?   

                 Tę bardzo ważną decyzję obecna głowa państwa musi podjąć jak najszybciej, ponieważ wszystkie główne formacje opozycyjne (poza Konfederacją) wyłoniły już swoich kandydatów.  

                 W poprzedniej kampanii prezydenckiej tandem Duda-Szydło sprawdził się znakomicie i dlatego logiczny wydaje się powrót do niego. Z drugiej strony pojawia się jednak opinia, że - cytując Heraklita - „nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki” i potrzebny jest powiew nowości, a nie odtwarzanie czegoś, co niekoniecznie sprawdzi się z podobnym skutkiem drugi raz.   

                Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Prowadzenie kampanii wyborczej to przede wszystkim objazd Polski. Urzędujący prezydent ma w tej materii ogromną przewagę logistyczną nad rywalami, a Andrzej Duda uwielbia spotykać się z wyborcami i potrafi pozyskiwać sobie ich sympatię bez pośrednictwa nawet najbardziej zaufanych współpracowników.    

               W tej sytuacji szef sztabu powinien skupiać się raczej na przygotowywaniu mu materiałów na owe spotkania i na organizowaniu wywiadów w mediach, a także telewizyjnych debat z kontrkandydatami. Nie wiem, czy Beata Szydło dobrze by się czuła w takiej roli, ale im szybciej prezydent Duda zdecyduje, kto poprowadzi jego kampanię, tym dla niego lepiej.

Wykop Skomentuj108
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka