313 obserwujących
4819 notek
5852k odsłony
248 odsłon

FC Barcelona polubiła małopolską wieś

Wykop Skomentuj18

                 Skomielna Biała, niewielka miejscowość koło Rabki, została wyróżniona przez FC Barcelona jako jedyna miejscowość pomiędzy Paryżem a Moskwą - poinformowało Radio Kraków.    

                 Zdecydowały o tym „polubienia” internautów, których małopolska wieś miała najwięcej wyprzedzając Marakesz, Nairobi oraz Katmandu. 

               „Ale istnieje też większa miłość sportowa mieszkańców. Gdy przyjdzie wybierać FC Barcelona czy Klub Sportowy Luboń Skomielna - odpowiedź jest oczywista. Najważniejszy jest lokalny patriotyzm. A grający w polskiej B-klasie KS Luboń ma zarówno juniorów jak i seniorów, więc w przypadku takiego spotkania obie grupy mogłyby ze sobą zagrać” - czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

               - Z pewnością może to pomóc w odczuwaniu dumy lokalnej. Skomielna jest w jednym rzędzie z Paryżem, innymi dużymi miastami. To jest taki moment wizerunkowy, ale jeśli nie będzie nikogo kto to wykorzysta, kto przygotuje  pięć powodów dla których warto odwiedzić Skomielną, to jutro nikt nie będzie już o skojarzeniu hiszpańskiego klubu ze Skomielną Białą pamiętał - powiedziała na antenie Radia Kraków ekspertka od PR-u Urszula Podraza.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka