308 obserwujących
4581 notek
5619k odsłon
1588 odsłon

Hołownia w utartych koleinach

Wykop Skomentuj129

                  Niezwiązany z żadną partią kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chce zbudować wokół siebie ruch społeczny.     

                  W ten sposób wkracza on na drogę, którą z różnym skutkiem podążali jego poprzednicy od Stanisława Tymińskiego poczynając, a na Pawle Kukizie kończąc. Każdy z przedstawiających się jako niezależny kandydatów do najwyższego urzędu w państwie tworzył bowiem po przegranych wyborach najpierw jakiś pozornie apolityczny ruch, a potem przekształcał go w stricte polityczne ugrupowanie walczące - z różnym powodzeniem - o parlamentarne mandaty. 

                 Hołownia postępuje podobnie, chociaż swój zamiar ogłasza jeszcze przed prezydenckim starciem. Formację, którą będzie budował z pewnością oprze na ludziach (ponoć jest ich już 2500 w całym kraju) pomagających mu obecnie pisać program i budować struktury organizacyjne. 

                 Jak każdy występujący w roli niezależnego kandydat deklaruje on, że nie chodzi mu o utworzenie kolejnej partii, ale wyłącznie o wyzwolenie społecznej energii i zgromadzenie przy sobie ludzi oddanych wyłącznie Polsce. Na razie planuje otwarcie 16 biur, czyli de facto lokalnych sztabów wyborczych, które w niedalekiej przyszłości mogą szybko przekształcić się jednak w wojewódzkie struktury nowego ruchu.

                Szymon Hołownia nie proponuje nic oryginalnego. To, czy osiągnie chociażby chwilowy sukces na polskiej scenie politycznej zależy wyłącznie od wyniku, jaki uzyska w majowych wyborach. Jeśli będzie on dwucyfrowy, plan budowy nowej formacji może mu się powieść, ale trudno wyrokować na jak długo.


Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka