308 obserwujących
4581 notek
5619k odsłon
2271 odsłon

Zła wiadomość dla Andrzeja Dudy

Wykop Skomentuj229

                  Jest nią decyzja profesora Mirosława Piotrowskiego o starcie w wyborach prezydenckich, o której pierwszy poinformował Onet.   

                  Były europoseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie prezes Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi chce reprezentować środowiska katolicko-narodowe, które są coraz bardziej rozczarowane polityką obecnej głowy państwa.   

                - Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie - powiedział portalowi deklarując, że w najbliższych dniach przedstawi członków swojego sztabu i program wyborczy.  

                „Polityk wskazuje też na kwestię odwoływania niektórych ministrów. Uważa, że zmarły w październiku 2019 r. minister środowiska Jan Szyszko został usunięty ze stanowiska pod wpływem nacisków innych państw” - czytamy w Onecie.   

               - Jako prezydent nie podpiszę dymisji żadnego polskiego ministra, która będzie wymuszona przez obce państwo - zadeklarował w rozmowie z Onetem.  

               Jeżeli prof. Piotrowski zdoła zebrać niezbędne do wzięcia udziału w rywalizacji o najważniejszy urząd w państwie 100 tysięcy podpisów, prezydent Duda będzie miał poważny problem. Wiadomo bowiem, że spora jest liczba rodaków niezadowolonych z jego nadmiernej - ich zdaniem - otwartości ideowej i światopoglądowej, szczególnie w sprawach, które wymienił prezes RPE-EC. Na tych wyborców z pewnością liczy Krzysztof Bosak, ale mogą oni zaufać bardziej religijnie wyrazistemu politykowi.  

             „Mirosław Piotrowski to polityk od lat kojarzony z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Bez wątpienia poparcie duchownego miałoby ogromne znaczenie dla jego kandydatury” - napisał portal.  

             - Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną - takiej wymijającej odpowiedzi udzielił Onetowi, który wprost zapytał go, czy liczy na wsparcie ze strony dyrektora Radia Maryja.  

              Uważam, że dzięki pomocy struktur bardzo prężnego oraz krzepnącego z tygodnia na tydzień Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi prof. Piotrowski bez problemu zbierze wymaganą prawem liczbę podpisów i odbierze Andrzejowi Dudzie te kilka procent, które mogą zdecydować o drugiej turze. Oczywiście jego elektorat w zdecydowanej większości poprze w niej obecnie urzędującego Prezydenta RP, ale środowiska katolicko-narodowe po raz kolejny wysyłają sygnał, że na prawo od Zjednoczonej Prawicy wcale nie ma ściany.


Wykop Skomentuj229
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka