Sowiniec Sowiniec
298
BLOG

Wyborcza wolność i odpowiedzialność

Sowiniec Sowiniec Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 105

                 Każdy z nas podejmuje w życiu wiele ważnych decyzji kierując się rozumem, wyznawanym systemem wartości, przykazaniami religijnymi, sympatiami politycznymi, itp., ale zawsze wyłącznie na własną odpowiedzialność. W tym wyraża się wolność człowieka.  

                Podobnie będzie również w sprawie wyborów prezydenckich. Nikomu nie należy więc odmawiać prawa do samodzielnego zdecydowania o udziale w nich bądź odmowie spełnienia tego aktu.   

                Wolność nieodmiennie wiąże się z odpowiedzialnością. Ciężaru tej drugiej nikt z nikogo nie może zdjąć, jeżeli nie chce go zniewolić.

Sowiniec
O mnie Sowiniec

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (105)

Inne tematy w dziale Polityka