318 obserwujących
4858 notek
5898k odsłon
  1008   0

Polska 2050 dogania KO

        Z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość nadal ma największe poparcie rodaków, ale nie uzyskałoby większości parlamentarnej pozwalającej mu samodzielnie rządzić.
        Za plecami partii Jarosława Kaczyńskiego trwa natomiast zacięta walka o drugie miejsce. Koalicja Obywatelska wyprzedza Polskę 2050 Szymona Hołowni o zaledwie 0,2 procenta.
       „Na PiS chce zagłosować 32,3 proc. badanych (wzrost o 0,3 pkt proc. względem badania z lutego). Taki wynik sprawiłby, że Jarosław Kaczyński, aby utrzymać się przy władzy, musiałby znaleźć koalicjanta wśród pozostałych partii, które weszłyby do Sejmu. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 18,1 proc. (spadek o 0,9 pkt proc.). Na trzecim miejscu jest z kolei Polska 2050, która traci bardzo niewiele. To ugrupowanie popiera bowiem 17,9 proc. ankietowanych (spadek o 0,1 pkt proc.)” - czytamy w gazecie
       Na kolejnym miejscu uplasowała się Lewica, którą popiera 7,4 proc. badanych (spadek o 0,6 pkt proc.).
       W Sejmie znalazłyby się jeszcze Konfederacja - 6,2 proc. (wzrost o 0,2 pkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 6 proc (wzrost o 1 proc.).
       12 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "Nie wiem/Trudno powiedzieć".
       „Opozycja miałaby duży kłopot z utworzeniem większości po wyborach. Należałoby bowiem stworzyć koalicję wszystkich czterech sił opozycyjnych. Poza tym dwa największe ugrupowania – PO i Polska 2050 – mają takie samo poparcie, podobny program i miejsce na scenie politycznej. Jedno z nich musi więc zrobić wszystko, by przed wyborami zapewnić sobie pozycję dominującą"” - napisała "”Rzeczpospolita”.


Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka