Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3237 notek 4303035 odsłon
Sowiniec, 11 stycznia 2017 r.

Namiot ze świeżym powietrzem

145 20 0 A A A


            Wielu Polaków, a zwłaszcza mieszkańców Śląska, od dawna nie wie, co to jest czyste powietrze. Duszeni niemal codziennie od wczesnej jesieni do późnej wiosny smogiem chcieliby chociaż na moment odetchnąć pełną piersią bez obawy o wprowadzenie do płuc nadmiaru szkodliwych substancji.


            Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, na rynku w Katowicach postawiono - w ramach kampanii „Niska emisja - wysokie ryzyko” - namiot, w którym można pooddychać jonizowanym powietrzem i za darmo zbadać stan płuc przy pomocy spirometru. Będzie otwarty codziennie przez dwa tygodnie od godziny 13.00 do 19.00, a od 15:30 do 18:30 przewidziano badania spirometryczne. Będą się w nim również odbywać prelekcje o głównych przyczynach powstania smogu: spalaniu śmieci w domowych piecach i niskiej emisji.


            W dniu przekroczenia dopuszczalnej normy szkodliwych pyłów w katowickim powietrzu namiot będzie podświetlany na czerwono, a przechodnie otrzymają maseczki lub niewielkie zasobniki z tlenem.


 


Opublikowano: 11.01.2017 09:43.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda Wakacje sprzyjają wyciszeniu emocji.
  • Gucio Pucio Interpunkcja!
  • Fosil A niech Pan dymisjonuje kogo chce.

Tematy w dziale Rozmaitości