Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
294 obserwujących 3685 notek 4707507 odsłon
Sowiniec, 24 lipca 2017 r.

Przeważył autorytet Zofii Romaszewskiej?

1469 274 1 A A A


                W artykule pt. „List za listem” wyrażałem nadzieję, że prezydent Andrzej Duda porozmawia przed podjęciem decyzji w sprawie ewentualnego zawetowania ustaw dotyczących głębokich reform w sądownictwie nie tylko z politykami, ale także z ludźmi, których uważa za swoje moralne oraz naukowe autorytety.


                Z jego dzisiejszej wypowiedzi wynika, że przeprowadził takie konsultacje z wieloma osobami, w tym z prawnikami i z profesorami, ale wymienił tylko jedno nazwisko: Zofii Romaszewskiej.


                To bardzo dobrze, że Prezydent RP dał do zrozumienia opinii publicznej, iż wsłuchał się w głos człowieka, który w dzisiejszym skłóconym świecie wielkiej polityki cieszy się powszechnym szacunkiem, zawsze stając w obronie polskiej racji stanu oraz wszystkich obywateli poszkodowanych przez państwo bez względu na to, jaki panuje w nim ustrój.


                Andrzej Duda znany jest z tego, że lubi mieć blisko siebie kogoś starszego i doświadczonego, komu może zaufać. Okazuje się, że wcale nie musi to być polityk, któremu zawdzięcza całą swoją karierę, w tym prezydencką nominację, ale bezstronna, niezmienna w swoich poglądach, pozostająca w cieniu bieżących wydarzeń, trzymająca się z dala od partyjnych konfliktów Zofia Romaszewska.


             Jeśli to właśnie jej głos przeważył, głowa państwa może mieć spokojne sumienie, chociaż powinna liczyć się z atakami z obu stron politycznej barykady. Najbardziej bolesne będą zapewne płynące z tego ugrupowania, które wyniosło go do władzy.


                Czas wielkiej i trudnej próby dla prezydenta Andrzeja Dudy dopiero nadchodzi.


           


 


           


Opublikowano: 24.07.2017 15:27. Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 16:08.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @mc2
  • @GenekX Z kim?
  • @Kazimierz Demokrata-Polski

Tematy w dziale Polityka