300 obserwujących
4175 notek
5144k odsłony
1787 odsłon

Stan duchowny nie dla gejów

Wykop Skomentuj471

                     Z uwagi na wstrząsający Kościołem katolickim kryzys homoseksualny, portal Fronda przypomniał, że właśnie kapłani o tej orientacji popełniają od 80 do 90 procent wszystkich przestępstw seksualnych, podczas gdy geje w ogóle nie powinni być przyjmowani do seminariów, ani dopuszczani do święceń.  

                  „W 2005 roku papież Benedykt XVI zakazał przyjmować homoseksualistów do seminariów. W 2016 roku ten zakaz powtórzył papież Franciszek. Mimo tego, jak wskazuje wiele świadectw, homoseksualiści wciąż są wyświęcani na kapłanów. Ks. Henryk Zieliński mówi, że gdy zwraca uwagę na ten problem w kręgach kościelnych, bywa atakowany” - czytamy w portalu.   

                 Gdyby ściśle przestrzegano „Instrukcji dotyczącej kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń” z 4 listopada 2005 roku oraz podobnego dokumentu ,,Dar powołania do kapłaństwa. Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis'' z 8 grudnia 2016 roku, z pewnością można byłoby uniknąć wielu problemów i skandali.

                Tylko tyle i aż tyle.


Wykop Skomentuj471
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo