Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3918 notek 4921860 odsłon
Sowiniec, 9 września 2018 r.

Stan duchowny nie dla gejów

1781 471 0 A A A

                     Z uwagi na wstrząsający Kościołem katolickim kryzys homoseksualny, portal Fronda przypomniał, że właśnie kapłani o tej orientacji popełniają od 80 do 90 procent wszystkich przestępstw seksualnych, podczas gdy geje w ogóle nie powinni być przyjmowani do seminariów, ani dopuszczani do święceń.  

                  „W 2005 roku papież Benedykt XVI zakazał przyjmować homoseksualistów do seminariów. W 2016 roku ten zakaz powtórzył papież Franciszek. Mimo tego, jak wskazuje wiele świadectw, homoseksualiści wciąż są wyświęcani na kapłanów. Ks. Henryk Zieliński mówi, że gdy zwraca uwagę na ten problem w kręgach kościelnych, bywa atakowany” - czytamy w portalu.   

                 Gdyby ściśle przestrzegano „Instrukcji dotyczącej kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń” z 4 listopada 2005 roku oraz podobnego dokumentu ,,Dar powołania do kapłaństwa. Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis'' z 8 grudnia 2016 roku, z pewnością można byłoby uniknąć wielu problemów i skandali.

                Tylko tyle i aż tyle.


Opublikowano: 09.09.2018 19:01. Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 19:05.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kungalu W samo sedno.
  • A niech sobie demonstrują.
  • @Bleck

Tematy w dziale Społeczeństwo