Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3927 notek 4930683 odsłony
Sowiniec, 1 stycznia 2019 r.

Wojna z golizną pod Wawelem

470 47 0 A A A

                  Czy władzom Krakowa uda się wygrać wojnę z klubami ze striptizem w centrum miasta, którą wydały im już dosyć dawno uznając za niestosowne ich funkcjonowanie w okolicach Rynku Głównego i Drogi Królewskiej?

                 Portal LoveKraków przypomniał, że 1 sierpnia Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, iż takie lokale negatywnie wpływają na krajobraz kulturowy miejsca i jego wizerunek, nawet jeżeli działalność prowadzona jest w nich wyłącznie wewnątrz danego budynku. Miasto może więc zakazać zarówno promowania klubów ze striptizem na ulicach, jak i działalności tego typu miejsc w posesjach, w których znajdują się lokale gastronomiczne, kulturowe czy rozrywkowe.

               „Sąd stwierdził też, że zakaz reklamowania klubów go-go, który został wprowadzony przez nowelizację uchwały Parku Kulturowego Stare Miasto, jest zgodny z prawem. Z takim wyrokiem nie zgodzili się przedsiębiorcy, którzy zaskarżyli uchwałę. Obecnie skarga kasacyjna czeka na rozpatrzenie przez Naczelny Sąd Administracyjny” - czytamy w portalu.    

              Nawet po spodziewanym przez władze podwawelskiego grodu korzystnym dla nich wyroku mogą one jednak nie osiągnąć ambitnego celu, ale nie zamierzają składać broni.  

             - Trudno zakładać, że w obszarze Parku nie zostanie umieszczony żaden nielegalny szyld, a wszystkie lokale erotyczne z dnia na dzień zaprzestaną swojej działalności. Jesteśmy zdeterminowani w dążeniu do ochrony krajobrazu kulturowego historycznego centrum oraz obrony dobrego wizerunku Krakowa i mamy nadzieję, że nowe uregulowania oraz podjęte na ich podstawie czynności doprowadzą do skutecznego usunięcia niepożądanych działalności z terenu Starego Miasta - powiedziała w rozmowie z LoveKraków.pl dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa Katarzyna Olesiak.   

            „W lutym 2018 roku urzędnicy zapowiadali, że będą kontrolować nocne kluby. Nie wykluczyli, że w asyście policji. Co z tego wyniknęło? Jak tłumaczy Katarzyna Olesiak, została zawiązana współpraca między miastem, policją, strażą graniczną, inspekcją handlową, izbą skarbową i inspekcją pracy. Do tej pory kontrole odbyły się w klubach ze striptizem zlokalizowanych na terenie Śródmieścia” - napisał portal.  

             Dyrektor Olesiak przywołała przykład VIP Clubu przy ulicy Mikołajskiej 4, w którym ujawniono kilka nieprawidłowości.   

            - Chodzi o przypadki naruszenia przepisów dotyczących cudzoziemców oraz przechowywania żywności. Nie stwierdzono jednak innych wykroczeń i czynów zabronionych. W najbliższym czasie planowane są kolejne kontrole, w tym również w nowo otwartych klubach. Na bieżąco służby prewencji zwracają uwagę na promotorów klubów ze striptizem i legitymują ich - dodała.

           „Względem działalności kolejnego z klubów zostało stwierdzone wykroczenie w sprawie prowadzenia działalności sprzecznej z moralnością publiczną. Policja podjęła działania, przeprowadziła kontrolę i został skierowany wniosek do sądu o ukaranie” - czytamy na stronie www.lovekrakow.pl

             Może właśnie metoda nękania okaże się skuteczna?Opublikowano: 01.01.2019 09:55.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W punkt.
  • https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C392233%2Ckosiniak-kamysz-psl-nie-wystawi-kandydata-w-wybora...
  • @Szalony Bocian Jw.

Tematy w dziale Polityka