Camicus Camicus
84
BLOG

Marsz, marsz .... ku czemu?

Camicus Camicus Polityka Obserwuj notkę 3

Beneficjentem marszu jest PiS. 

Publicyści i politycy wypowiadający się o ustawie w sprawie komisji do spraw badania wpływów rosyjskich nazywając ją "Lex Tusk" i przypominający jak to Tusk spacerował po sopockim molo z Putinem, kierowali reflektory na niego. To ze względu na niego PiS wprowadził taką ustawę, to jego chciał wyeliminować w brudny, niedemokratyczny sposób z polityki przed wyborami. Taka narracja była na rękę Tuskowi, kreowała go na ofiarę pisowskiego reżimu, dawała dodatkowe argumenty dla przewodzenia opozycji. To uchwalenie tej ustawy i generalnie zagrożenie dla demokracji w Polsce spowodowało, że Hołownia i Kosiniak zmienili plany i postanowili wziąć udział w marszu.

Tusk jako przywódca opozycji jest wygodny dla PiS. Marsz mobilizuje jego zwolenników, ale nie wiem czy w takiej formule jest w stanie zjednać mu niezdecydowanych. Tusk jako przywódca opozycji jest wygodnym przeciwnikiem, bo pozwala korzystać pisowi z argumentów, z jakich korzystała w poprzednich wyborach, straszyć i szczuć. Odsuwa merytoryczne argumenty i raczej nie ułatwi konsolidację opozycji, podporządkowania się jego przywództwu. 

Czy po marszu Hołownia z Kosiniakiem uwierzą w siłę poparcia społecznego przywódcy PO/KO? Czy przystaną na wspólną listę opozycji? Czy po marszu opozycja będzie silniejsza i wyraźnie zwiększy przewagę nad PiSem? 

Czy gdy zaczną się wakacje, Polacy zajmą się swoimi małymi sprawami, rzeczywistość dorzuci nam jakieś nowe tematy do rozwałkowywania, a o marszu będzie pamiętać tylko pisowska propaganda wykorzystująca fragmenty wypowiedzi i haseł jakie pojawiały się dziś podczas marszu.  Będzie wykorzystywać je nie tylko po to, aby przedstawić je jako wyraz agresji wobec siebie, ale jako brak programu opozycji. 

Jeśli po tym marszu opozycja nie przystąpi do wypunktowania jaką Polskę chce budować wraz z jej obywatelami, to marsz okaże się nie grilowaniem a chocholim tańcem. 


P.S. Czy uchwalona ustawa (w sprawie komisji do spraw badania wpływów rosyjskich) w sytuacji jej kuriozalnego zawetowania po podpisaniu przez Prezydenta obowiązuje? Czy może zostać zmieniona dopiero, gdy zostanie zastąpiona przez nową. Proszę o odpowiedzi. 


Camicus
O mnie Camicus

"Nie lubię miasta! nie lubię wrzasków, I hucznych zabaw, i świetnych blasków, Bo ja chłop jestem — bo moje oczy Wielmożna świetność kole i mroczy."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka