Public Domain
Public Domain
carcajou carcajou
445
BLOG

Notka science fiction, ale czy na pewno - zapraszam na głosowanie

carcajou carcajou Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 73
"Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze [środki unijne – przyp. red.] nie przepadają, tylko będą mrożone. (...) jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone." Rafał Trzaskowski


Październik AD 2023, to już kilka dni zanim odbędą się wybory do Parlamentu. W telewizji puszczają konferencję prasową Very Jurovej, która informuje, że Komisja Europejska zaproponowała zablokowanie nawet do 100% wszelkich środków z UE, należnych Polsce, w związku z obawami o przestrzeganie zasad praworządności. Za plecami Very Jurovej stoją uśmiechnięci wiodący przedstawiciele opozycji - dostali to czego pragnęli od samego początku. Donald Tusk triumfuje, Niemcy wreszcie się zdecydowały "wziąć odpowiedzialność".

Przekaz jest jasny - głosujecie na opozycję albo za klasykiem "Pieniędzy nie ma i nie będzie". Wybierajcie - nadrzędność polskiej Konstytucji (od Kwacha, ale jednak nasza), nadrzędność TK (ustanowionego przez komunistów, ale jednak naszego) albo ma być tak jak chce "Europa" (czytaj: Niemcy). A że Traktaty mówią inaczej - to nieważne - TSUE w razie czego zadba o odpowiednią wykładnię przepisów. To że nikt tych sędziów nie wybierał?  To już by był nadmiar demokracji.

W pakiecie podstawowym obietnica pełnego "pakietu kulturowego" LGBT plus inne zboczenia oraz "odpiłowywanie" Kościoła. W premium opcja z ubogaceniem, w gold landyzacja państw narodowych.


Pytanie brzmi:

Czy na tak postawione dictum zagłosowałbyś w najbliższych wyborach na PiS (w tym Solidarną Polskę) - głosujesz ZA
czy zagłosowałbyś na partie opozycyjne - wtedy głosujesz PRZECIW


A teraz głosujemy, kto ZA, a kto PRZECIW, inne głosy się nie liczą. Musisz wyraźnie napisać ZA lub PRZECIW, bez pozostawiania miejsca na domysły (taki głos będzie głosem nieważnym). Można przedstawić uzasadnienie. Wyniki przedstawię jutro. Czas start.


Notka napisana w nawiązaniu do:

https://www.salon24.pl/newsroom/1251957,komisja-europejska-zdecydowala-o-blokadzie-unijnych-funduszy-dla-wegier


carcajou
O mnie carcajou

PO głosi wszem i wobec, że dwa i dwa to pięć, i wszyscy, którzy chcą się uważać za ludzi światowych i inteligentnych, muszą w to uwierzyć. Działania partii negują bowiem nie tylko legalność demokratycznie wybranej władzy, czy podważają znaczenie instytucji państwa polskiego, lecz jakąkolwiek logikę. Za największą herezję uznają zdrowy rozsądek. Najbardziej przeraża nawet nie to, że ci ludzie mogą unieważnić cokolwiek i kogokolwiek  wg własnego zmieniającego się z dnia na dzień widzimisię, lecz że mogą mieć rację. Bo przecież skąd naprawdę wiadomo, że dwa i dwa to cztery? Lub że ludzie dawno temu nie polowali na dinozaury? Albo że przeszłość jest niezmienna? Jeśli zarówno przeszłość, jak i świat zewnętrzny istnieją wyłącznie w naszym umyśle, a umysł można kontrolować przez usłużne im media - co wtedy? George Orwell 2023 PiS to partia wariatów. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że Ziemia obraca się wokół Słońca; dziś wiara, że Polacy mają prawo sami decydować o tym, co jest w Polsce dobre, a co złe, nie zaś UE, Niemcy, Izrael czy Rosja. Tylko PiS w to konsekwentnie wierzy, mówią więc, że są wariatami, bo jakże tak można? George Orwell 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka