carcajou carcajou
614
BLOG

Właśnie dlatego nie jestem PiSowcem

carcajou carcajou Polityka Obserwuj notkę 42
Panie Piotrze Müller, pycha przez Pana przemawia i arogancja (byłej) władzy. Nie idźcie tą drogą.

Ilekroć głosowałem na PiS, czy zgodnie ze wskazaniem PiSu, zawsze krwawiło mi serce, ale rozum mi mówił, że tak trzeba. Jednak na najbliższe wybory samorządowe się nie wybieram, to moja żółta kartka dla PiSu i protest przeciw poniższemu sposobowi myślenia zaprezentowanego przez Pana Piotra Müllera. Poza tym nie podoba mi się kandydat na Warszawę, posłuchałem jego paru wypowiedzi i dziękuję.


- Teraz jest bardzo wiele pretensji do nas o to, że byliśmy za słabi wobec Unii Europejskiej, za słabi jeżeli chodzi o rozbijanie układu III Rzeczpospolitej, jeżeli chodzi o TVN - stwierdził.
- I czy dajemy gwarancję, że tym razem będzie inaczej. Mogę dać gwarancję, że jeśli ja będę mieć na to wpływ, dopilnuję tego. Ale problem polega na tym, że my wszyscy musimy wyciągnąć wnioski i zadać sobie pytanie, kto za to odpowiada wewnątrz naszego obozu - dodał.Jak stwierdził Patryk Jaki "ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał".- To nie jest tak, że u nas nie ma ludzi odpowiedzialnych. Jeżeli Morawiecki będzie po raz kolejny premierem, nie daję państwu gwarancji, że nie będzie tak samo - przekonywał
W przemówieniu nie zabrakło także słów krytyki wobec prezydenta Andrzeja Dudy. Jak przekonywał europoseł, jest on odpowiedzialny za brak wprowadzenia przepisów tzw. ustawy medialnej.- No kto to zawetował? Bynajmniej nie był to Bronisław Komorowski - mówił.Jednocześnie poseł Jaki zaapelował do wyborców, by ci, pytali prezydenta, "dlaczego to robił".- Ze strachu? A dlaczego zawetował ustawy sądowe? Bo mówi, że protesty były. Widzieliście państwo, jak mu podziękowali. Było jeszcze gorzej. To jest rachunek za naiwność. My też musimy wewnątrz obozu wyciągnąć wnioski - skwitował.

Piątkowa wypowiedź Patryka Jakiego wywołała poruszenie wśród polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Na słowa europosła zareagował między innymi Piotr Müller. Były rzecznik rządu zachęcił go, by prowadził tego typu dyskusje "w gronach do tego przeznaczonych"."Celowo spłaszczasz dyskusję na temat decyzji rządu w sprawach unijnych żeby 'coś się przykleiło'. Szkodzisz tym obozowi. A decyzje w tych obszarach były przyjmowane wyłącznie na poziomie całego kierownictwa PiS" - napisał na platformie X."Może już Patryk uwierzyłeś, że przerosłeś prezesa, premiera i głowę państwa. Szkoda, że takiej energii nie przełożyliście na działania w prokuraturze, sądach (np. pełnej cyfryzacji - w 8 lat dało się zrobić!)" - dodał.Zdaniem byłego rzecznika rządu Mateusza Morawieckiego, postawa przedstawicieli Suwerennej Polski zdecydowała, że koalicja przegrała wybory parlamentarne w 2023 roku."Szkoda, że przez wasz radykalizm straciliśmy kilka punktów procentowych do zwycięstwa. Szkoda, że Wasz radykalizm obudził złość na nasz obóz i zmobilizował osoby, które poszły na wybory tylko dlatego, że nie chcieli tego stylu uprawiania polityki co prezentujecie" - stwierdził.

Kończąc wpis, Piotr Müller kolejny raz zwrócił się do Patryka Jakiego: "Szkoda, że w ramach partykularnych interesów celujesz działa w kolegów ze Zjednoczonej Prawicy zamiast w Donalda Tuska".
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-polityczne-starcie-w-zjednoczonej-prawicy-patryk-jaki-krytyk,nId,7394031#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Myślę dokładnie jak Patryk Jaki za co jestem wyzywany od grymaśników przez PiSowski beton. Kibicuję SP, by się wyemancypowała. Dyskusja o ww. sprawach powinna toczyć się także publicznie. Skoro poseł ZP nie wie co stało za decyzjami notabli PiS i prezydenta, to co ma sądzić zwykły sympatyk tej partii z pretensjami do chęci choćby częściowego rozumienia podjętych decyzji. Ja też nie rozumiem zachowań prezydenta Dudy i MM. Mogę tylko zgadywać, że chodziło o nie drażnienie tygrysów, ale to zgadywanka i nie wiem jakie byłyby sankcje za działania zgodne z polską racją stanu. Powinniśmy jednak wiedzieć jako naród, o stosowanych wobec nas szantażach. Karty na stół, kto przyjacielem i za jaką cenę, czego i kogo Polacy, 38 mln naród, mają się bać. Pytam siebie także, jak to możliwe, by JK znajdował zrozumienie dla działań, o które pyta Patryk Jaki. A przecież to tylko wierzchołek góry lodowej.


Ostatnio jednak sympatyzuję z inną inicjatywą, ale SP oczywiście nie przekreślam:

https://www.salon24.pl/u/carcajou/1366379,nowa-partia-niepodleglosc

carcajou
O mnie carcajou

PO głosi wszem i wobec, że dwa i dwa to pięć, i wszyscy, którzy chcą się uważać za ludzi światowych i inteligentnych, muszą w to uwierzyć. Działania partii negują bowiem nie tylko legalność demokratycznie wybranej władzy, czy podważają znaczenie instytucji państwa polskiego, lecz jakąkolwiek logikę. Za największą herezję uznają zdrowy rozsądek. Najbardziej przeraża nawet nie to, że ci ludzie mogą unieważnić cokolwiek i kogokolwiek  wg własnego zmieniającego się z dnia na dzień widzimisię, lecz że mogą mieć rację. Bo przecież skąd naprawdę wiadomo, że dwa i dwa to cztery? Lub że ludzie dawno temu nie polowali na dinozaury? Albo że przeszłość jest niezmienna? Jeśli zarówno przeszłość, jak i świat zewnętrzny istnieją wyłącznie w naszym umyśle, a umysł można kontrolować przez usłużne im media - co wtedy? George Orwell 2023 PiS to partia wariatów. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że Ziemia obraca się wokół Słońca; dziś wiara, że Polacy mają prawo sami decydować o tym, co jest w Polsce dobre, a co złe, nie zaś UE, Niemcy, Izrael czy Rosja. Tylko PiS w to konsekwentnie wierzy, mówią więc, że są wariatami, bo jakże tak można? George Orwell 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka