carcajou carcajou
1847
BLOG

Nożownik Damian G. to ochroniarz ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa

carcajou carcajou Polityka Obserwuj notkę 9
Jak dowiedziała się TVMN, Damian G. - recydywista, który pojawił się w piątek z 25-centymetrowym nożem, twierdząc, że chce "zaj...ć Bąkiewicza", to ochroniarz Siergieja Andriejewa, ambasadora Rosji w Polsce, a jednocześnie działacz sympatyzującej z Rosją partii Front. Jej lider, Krzysztof Tołwiński regularnie odwiedza Białoruś i udziela wywiadów reżimowym mediom.

Polityczna droga Tołwińskiego jest długa i różnorodna. Od lat 90. działał w PSL. Z ramienia tej partii, już na początku XXI wieku był radnym podlaskiego sejmiku i wicemarszałkiem tego województwa. Bezskutecznie kandydował z list PSL do Sejmu. Z kolei w 2007 roku był podsekretarzem stanu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Na kolejne kilka lat związał się z PiS, z ramienia którego w latach 2010-11 zasiadał w Sejmie. Od 2018 roku regularnie zmieniał sympatie polityczne. Startował w wyborach kolejno z list: Kukiz'15, Konfederacji i Normalnego Kraju. W 2020 był jednym z kandydatów w prawyborach prezydenckich Konfederacji. Na początku 2023 roku zarejestrował partię Front, na czele której stanął.

Damian G., a także inne osoby z charakterystycznymi kamizelkami z napisem "FRONT" były widywane w ochronie Siergieja Andriejewa. Czy teraz prorosyjskie bojówki postanowiły pójść o krok dalej i oprócz ochrony rosyjskich polityków, zdecydowały się zaatakować tych polskich?

Prokuratura odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie.

https://tvmn.pl/NASZ-NEWS-Ochroniarz-rosyjskiego-ambasadora-chcial-zabic-Bakiewicza-Nowe-fakty-9317a


Robert Bąkiewicz, lider partii Niepodległość, ma status pokrzywdzonego, nie wystąpił jednak, póki co, o to by być oskarżycielem posiłkowym, co by sprawiło, że byłby w pełni poinformowany o sytuacji w sprawie.

Niniejsza notka to ciąg dalszy notki:
https://www.salon24.pl/u/carcajou/1381977,chcial-mnie-zaj

chyba ją ktoś dał na wykop, bo miała aż 11835 wyświetleń oraz notki

https://www.salon24.pl/u/carcajou/1382540,recydywista-damian-g-szykowal-atak-na-bakiewicza

image

image
carcajou
O mnie carcajou

PO głosi wszem i wobec, że dwa i dwa to pięć, i wszyscy, którzy chcą się uważać za ludzi światowych i inteligentnych, muszą w to uwierzyć. Działania partii negują bowiem nie tylko legalność demokratycznie wybranej władzy, czy podważają znaczenie instytucji państwa polskiego, lecz jakąkolwiek logikę. Za największą herezję uznają zdrowy rozsądek. Najbardziej przeraża nawet nie to, że ci ludzie mogą unieważnić cokolwiek i kogokolwiek  wg własnego zmieniającego się z dnia na dzień widzimisię, lecz że mogą mieć rację. Bo przecież skąd naprawdę wiadomo, że dwa i dwa to cztery? Lub że ludzie dawno temu nie polowali na dinozaury? Albo że przeszłość jest niezmienna? Jeśli zarówno przeszłość, jak i świat zewnętrzny istnieją wyłącznie w naszym umyśle, a umysł można kontrolować przez usłużne im media - co wtedy? George Orwell 2023 PiS to partia wariatów. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że Ziemia obraca się wokół Słońca; dziś wiara, że Polacy mają prawo sami decydować o tym, co jest w Polsce dobre, a co złe, nie zaś UE, Niemcy, Izrael czy Rosja. Tylko PiS w to konsekwentnie wierzy, mówią więc, że są wariatami, bo jakże tak można? George Orwell 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka