68 obserwujących
331 notek
372k odsłony
  627   0

Właśnie się spełnia to co powiedziałem w 2011 r. przed wyborami

 

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że za zgodą Senatu chce zarządzić referendum obywatelskie, w którym Polacy wypowiedzą się w trzech kwestiach: jednomandatowych okręgów wyborczych, sprawach podatkowych oraz finansowania partii z budżetu państwa.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-chce-zarzadzic-ogolnopolskie-referendum-trzy-wazne-pytania/n55dqe

 

 

Zaprzestanie finansowania partii z budżetu państwa doprowadzi do wzmocnienia władzy prezydenckiej

 

 

11.07.2011 17:07

JEŚLI NAM TERAZ NIE UDA SIĘ PÓJŚĆ W JEDNYM SZEREGU BEZ PRETENSJI KTO JEST PIĘKNIEJSZY, KTO BARDZIEJ POBOŻNY I KTO ODNIÓSŁ WIĘCEJ RAN, TO HASŁA DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ, JOW, A I ZAPEWNE SILNEJ WŁADZY PREZYDENCKIEJ ZGŁOSI I ZREALIZUJE PRZEPOCZWARZONA PLATFORMA OBYWATELSKA ... PALĄC IDEĘ I LUDZI.

CZY ZAWSZE MUSIMY SIĘ BUDZIĆ Z RĘKĄ W NOCNIKU?

http://carcajou.neon24.pl/post/20331,budujemy-kolejna-kanape-czy-robimy-pospolite-ruszenie

 

Pamiętam jak rozmawiałem o DB i JOW z dwoma posłami PiS. Wyglądało, że nie chcą tematu przyjąć do wiadomości albo że może by i chcieli, ale są inne przełożenia. Żył jeszcze wtedy prof. Przystawa, z którym miałem przyjemność rozmawiać i który był gotowy z każdym byle JOW przeszły. Gdy umarł schedę odziedziczył Kukiz, którego prof. "adoptował", wierząc że może być skuteczny medialnie.

 

Co więc zrobić, gdy Komorowski przelicytował Dudę? Dokładnie to co napisałem w 2011 r. - zbudować Wspólny Front (z przełożeniem na wybory parlamentarne).

Skomentowałem tu:

http://dzierzba.salon24.pl/646557,kandydaci-antysystemowi-w-cudzyslowie

Nic za darmo. Polityk, który tego nie rozumie nie może być Prezydentem. Co do oferty lepszej od Komorowskiego i gorszej od Dudy, to ja bym raczej widział w kategoriach pewna - iluzoryczna, perspektywiczna - bez perspektyw, personalnie bolesna - personalnie nie bolesna. Oferta Dudy powinna być nie tylko dla Kukiza, ale też dla narodowców i korwinowców i być: pewna i perspektywiczna (plus obietnica roztoczenia ochrony służb nad ww.). Nic mniej, inaczej wcale mnie nie zdziwi, gdy antysystemowcy zachowają neutralność i ich brakiem poparcia plus matactwa wygra Komorowski. Co więcej, w przypadku matactw PiS zostanie sam - nikt z antysystemowych nie będzie płakać po Dudzie, ani protestować przeciw błędom i wypaczeniom naszej młodej demokracji.

oraz dodałem

Zdecydowanie się nie zgadzam z przyjęciem optyki, że:

"Gdyby deklaracje o antysystemowym przesłaniu traktować dosłownie i serio, to żadne żądania ze strony antysystemowej (oczekiwanie na ofertę a właśc. konkurs ofert) nie powinny mieć miejsca."

Czemu? Żyjemy w czasach handlu. Ktoś kto włożył mnóstwo trudu, by zdobyć poparcie nie oddaje go za frajer. To tak oczywiste, że aż krzyczy ! Za każdy inny sposób myślenia zapłacimy poczwórnie !!

 

Jeśli Wspólny Front nie powstanie, bo nie będzie prawdziwej propozycji lub będzie tylko atrapa, lub z innych względów, to bardzo prawdopodobne, że wygra Komorowski. Wyborcy Dudy - proszę nie mieć wtedy potem żalu do antysystemowców. Stanie się tak poniekąd na wasze własne życzenie.

 

 

Czego ja bym chciał od Dudy:

- kategoryczne NIE dla jakiegokolwiek (poza pomocą humanitarną) mieszania się w konflikt rusko - ukraiński

- delegalizacja B'nai B'rith - Loża Polin (naprawienie błędu śp. Lecha Kaczyńskiego, który zawierzył żydowskim bajkom). Bajką okazuje się też dzielenie włosa na czworo, tj. szukanie żydów tylko po kądzieli:

Członkiem może zostać osoba fizyczna, która ma i deklaruje tożsamość żydowską, świecką bądź religijną, opartą na pochodzeniu żydowskim (z ojca lub matki) lub na konwersji na judaizm.

- zdecydowane NIE dla przyjmowania do nas murzynów z Europy Zachodniej

 

Gdy usłyszę takie obietnice i zobaczę, że powstaje Wspólny Front to poprę Dudę i przekonam do niego wiele osób, które są wrogie PIS-owi i Dudzie.

 

 

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale