0 obserwujących
76 notek
42k odsłony
291 odsłon

Jak i komu wierzymy w sprawie pandemii COVID-19

Wykop Skomentuj10

Ciekawą analizę wstawił dzisiaj jeden z portali. Jest to graficzne przedstawienie sondażu jednej z  brytyjskich firm zajmującej się badaniami rynku.

Wskazuje na poziom zaufania do informacji przekazywanych odpowiednio przez media, rząd, znajomych i rodzinę a wreszcie przez samych lekarzy w kwestii coronawirusa.

image


Z powyższej analizy jasno wynika, że Polacy wśród 26 badanych państw mają najniższe zaufanie do lekarzy specjalistów.

Zaufanie do działań rządu w walce z pandemią, jest drugie od końca i tylko niewiele większe niż we Francji, która notuje najniższe wyniki w tym zakresie.

Natomiast mediom Polscy ufają odrobinę więcej niż Brytyjczycy, Francuzi i Włosi ale i tak plasuje nas to na 23 miejscu wśród badanych, czyli na szarym końcu.

Generalnie najbardziej w kwestii sytuacji związanej z epidemią,  wierzymy pani "Goździkowej" i  opinii jaka panuje w tej sprawie w naszej rodzinie.

    Skąd bierze się taka totalna nieufność, skoro wśród przedstawionych państw Europejskich mamy najniższy odsetek zgonów na 1000 tys mieszkańców, identycznie z ilością zakażeń. Generalnie takie państwa jak Malezja, Tajwan, Wietnam mają lepsze wyniki w walce z pandemią covid-19 od państwa polskiego ale jak mówi klasyk: "porównujmy jabłka do jabłek a gruszki do gruszek, nie mieszajmy".

Z tego badania wynika nie tyle nieufność w sprawie pandemii koronawirusa, ile ogólna nieufność do wszelkiego typu autorytetów: lekarze, ekonomiści, prawnicy, pedagodzy, socjolodzy, politycy, rządzący których sami wybraliśmy by kierowali naszymi sprawami i bronili nas w trudnych czasach. No i wreszcie nieufność do wszystkich mediów, które mają przedstawiać nam "całą prawdę, całą dobę" a jak jest, każdy widzi.

Ten ogromny kryzys zaufania, mam wrażenie, że pokrywa się z mapką preferencji wyborczych, czyli np ja głosuję na partię X, zatem nie wierzę lekarzom, ekonomistom itd a ktoś głosuje na partię Y i nie wierzy np prawnikom i historykom. O dziennikarzach i politykach nie wspomnę bo to oczywiste.Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości