Chłodny Żółw Chłodny Żółw
414
BLOG

Największy problem prawicy

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 19

Wielu znakomitych publicystów opisywało już przyczyny problemów polskiej prawicy. Nazbierało się ich sporo...  Pół wieku komunizmu, "okrągły stół", uwłaszczona nomenklatura, wszechwładni agenci tajnych służb, partia zagranicy, Gazeta Wyborcza, inne nieprzychylne media, bezwzględni, zręczniejsi w medialnych rozgrywkach, konkurenci... 

Nawet jeśli któryś z komentatorów dostrzegał wewnętrzne bariery rozkwitu prawicy, to z reguły winne okazywały się (tak jak w tekście Moherowego Fightera) "różne międzyformacyjne konflikty, animozje i wzajemne przeciwko sobie szczucie".


Jak dotąd nawet najbardziej pomyslowym z dyskutantów nie przyszło do głowy, że najpoważniejszym problemem prawicy są... wyborcy! Prawicowi wyborcy!


Dlaczego to właśnie oni uniemożliwiają rozwój swojej formacji? Czym szkodzą politykom i całym formacjom prawicowym w systematycznym rozwoju? Przede wszystkim zupełnie irracjonalnym uwielbieniem dla swoich idoli! 

Wyborcy zapominają, że politycy    są jak krowy.  Że bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę.

Mimo najlepszych intencji,  zakochani w politykach tzw. głupią miłością nie są w stanie wymagać od nich czegokolwiek. Jeśli ktoś jest "naszym politykiem" może liczyć na wsparcie przy każdej okazji. Nie ma znaczenia co robił, co robi i co będzie robił.

Wyborcy głosują, popierają, kochają i niczego od niego nie wymagają! Bo przecież jest "nasz"! 

Idealizowanie swoich ulubieńców nie przyniosło by tak tragicznych skutków, gdyby nie... inteligencja polityków, którzy zorientowali się, że ich fani nie p[atrzą im na ręce. Właśnie dlatego używają sobie na całego... Niczym wściekłe, bezkarne krowy :-)


Czego w takim razie powinni wymagać wyborcy od swoich partyjnych idoli? Przede wszystkim tego, czego tak chętnie wymagają od politycznych przeciwnków:

ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SŁOWA !

Jeśli wymagamy tego od "kłamców, oszustów i złodziei" z innych partii, to dlaczego problemem są wymagania wobec naszych "szlachetnych, służących Ojczyźnie, bezinteresownych i prawdomównych patriotów"? Przecież od naszych powinismy wymagać więcej...

No dobrze... wymagajmy przyzwoitości. Niech nas przynajmniej nie oszukują! A jeśli okaże się, że nawet temu wamaganiu nie sprostają... przestańmy ich uważać za swoich :-) Bo niby dlaczego mielibysmy popierać idiotów nie rozumiejących sensu własnych słów (wersja sympatyczniejsza) albo niezdolne do przestrzegania jakichkolwiek zasad, wyrachowane, polityczne kreatury?


A teraz propozycja stopniowej naprawy sytuacji na prawicy, którą już od dziś (wybierzmy przyszłość!) mogą zapoczątkować wyborcy.... Słuchajmy co mówią prawicowi liderzy i porównujmy z tym co robią.

Na przykład... (przykłady będą fikcyjne, a przynajmniej nie będa miały wiele wspólnego z rzeczywistością)

Jeśli natkniemy się na "naszego polityka" zapewniającego o swym skrajnym antykomunizmie, który żąda dekomunizacji,a szczególnie zależy mu na odsunięciu od stanowisk w rządzie wszystkich bylych członków PZPR, a potem mianuje ministrem swojego rządu byłego czlonka PZPR ... nie głosujmy na niego i żądajmy jego natychmiastowego usunięcia z naszej ukochanej partii!

Jeśli natkniemy się na "naszego polityka" tłumaczącego, że największe obrzydzenie wzbudzają w nim nieprzestrzegający wartości chrześcijańskich rozwodnicy, wyrodni ojcowie walczący o jak najniższe alimenty dla swojego dziecka, a później okaże się że i "nasz polityk" jest jedynie werbalnie chcrześcijańskim ortodoksem... nie głosujmy na niego i żądajmy jego natychmiastowego usunięcia z naszej ukochanej partii!

Jeśli natkniemy się na "naszego polityka" tłumaczącego, że największym zagrożeniem dla wolności w Polsce są zatruwające umysły, "michnikoidalne" media, a potem także "nasz polityk" zacznie promować w swej partii działacza zafascynowanego żywym  symbolem "michnikoidalnych mediów"... nie głosujmy na niego i żądajmy jego natychmiastowego usunięcia z naszej ukochanej partii!

Jeśli natkniemy się na "naszego polityka" tłumaczącego, że największe obrzydzenie wzbudzają w nim pijani goście hotelowi wjeżdzający meleksem od basenu, a później okaże sie że i "nasz polityk" jest meleksowym bohaterem... nie głosujmy na niego i żądajmy jego natychmiastowego usunięcia z naszej ukochanej partii!

Jeśli natkniemy się na "naszego polityka" zapewniającego o czymkolwiek, a po pewnym czasie zorientujemy się, że "nasz polityk" jest oszustem ... nie głosujmy na niego i żądajmy jego natychmiastowego usunięcia z naszej ukochanej partii!


Jeśli kochamy naszych polityków, starajmy się im pomóc. Pilnujmy ich. 

Oni są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę.

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka