Chłodny Żółw Chłodny Żółw
325
BLOG

Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 2

Polski rząd nie nadąża za najnowszymi trendami. Nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie. Nasi politycy zamiast w lot odgadywać myśli swoich szefów kombinują na własną rękę! Zastanawiają się czy dobrze zrozumieli sens poleceń, myślą nad alternatywnymi rozwiązaniami, zadają pytania, zgłaszają swoje wnioski, sypią piasek w tryby...


A "demokratyzacja" Unii Europejskiej przyspiesza!

Premier przewodniczącej UE Szwecji, Frederik Reinfeldt ogłosił, że szefowie państw europejskich, którzy w tym tygodniu spotkają się na szczycie w Brukseli, zadecydują o obsadzie trzech unijnych stanowisk: przewodniczącego Rady Europejskiej, wysokiego przedstawiciela ds. polityki zagranicznej, oraz sekretarza generalnego Rady UE.

Polska propozycja, aby wybór dokonany został dopiero po prezentacji przez kandydatów "wizji" realizacji zadań, uznana została przez szwedzkiego premiera za nierealistyczną.

- Odnosimy wrażenie, że nasze stanowisko dotyczące sposobu wyboru na unijne stanowiska popiera większość ministrów spraw zagranicznych państw UE- informował, trochę chyba przerażony swoją odwagą, rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski.

Jednak w demokratycznej UE zdanie większości państw członkowskich nie ma znaczenia. Byle tylko zachowane zostały "demokratyczne standardy"!

A te naruszone nie zostały. Szwedzki premier nie pospieszył się i nie ogłosił wyników przyszłych obrad. Szefowie państw europejskich dowiedzą się jakiego dokonali wyboru jeszcze przed przekazaniem informacji mediom. Zgodnie z najwyższej próby standardami.

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka