Chłodny Żółw Chłodny Żółw
265
BLOG

Wolność polityka - czyli bandyckie chwyty dozwolone

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 4

Bardzo spodobały  mi się notki blogera-wicepremiera Waldemara Pawlaka.

źródło: niepoprawni.pl

Bez względu na to, czy Jego twórczość to rzeczywiście element jakiegoś nowego planu marketingowego, zapiski Wicepremiera wydały mi się ciekawe. Kilka razy nawet dopisywałem tam swoje komentarze! Wpływowy Bloger rozczarował mnie tylko z  jednego powodu: nie rozwinął swej myśli na temat niezależności polityków.


Tak się składa, że na temat polityków i ich chorób zawodowych zdarzyło mi się wypowiadac już wielokrotnie. Mówiąc delikatnie, profesje uprawiane przez polityków, dziennikarzy, czy... mniejsza o inne przykłady... nie mogą być uznawane za symbol niezależności...

Zdziwiłem się, że opinię całkiem bliską moim antypolitykierskim uprzedzenieom wyraził na swym blogu sam Wicepremier!

"Oczywiście moje aktualne zajęcie sprawia, że mam pewne ograniczenia. Jednakże moja wolność jest znacznie większa niż wielu polityków"- napisał Waldemar Pawlak.
 


 - Ciekawy temat. Chodzi o "otwartość i szczerość w przedstawianiu poglądów" u polityków...
Czyli jak na niewolnika jest Pan całkiem wolny? 
- zagadnąłem grzecznie.

- Tak, bo każda wolność ma ograniczenia tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka a nawet Żółwia" -sprytnie odparował wicepremier.

 - Z tą wolnością polityka jest jednak znacznie gorzej. Partyjna dyscyplina myśli, partyjna dyscyplina słów, partyjna dyscyplina czynów. Taki zawód. Człowiek robi to czego partia od niego oczekuje. Nawet jeśli mu się wydaje, że to co robi to taki trochę bandycki chwyt. Pewnie Pan się już zorientował tym razem spróbowałem delikatnej prowokacji.


Niestety! Na tym skończył się nasz dialog. Mam nadzieję, że po powrocie na Salon24, Wicepremier powróci do rozważań na temat wolności reprezentantów naszej ulubionej grupy zawodowej.

A na razie, rymowaną historyjkę związaną z tematem politycznej wolności odśpiewa nam Kazik:

 

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka