Komentuj, obserwuj tematy,
Załóż profil w salon24.pl
Mój profil
Maminka Maminka
732
BLOG

"Historia jest nauczycielką życia"

Maminka Maminka Kultura Obserwuj notkę 11

W 2016 roku Uniwersytet Warszawski obchodzi okrągłe 200. urodziny. Uczelnia powstała na mocy edyktu Aleksandra I podpisanego 19 listopada 1816 r.  Na początku powołano pięć wydziałów. Kilka lat później studiowało tu około 800 studentów, a wykładało 40-50 profesorów. Teraz na UW wydziałów jest 21, studentów 44,6 tys., doktorantów 3,2 tys. a nauczycieli akademickich 3,3 tys., w tym 820 profesorów.

 

Uniwersytet Warszawski to nie tylko 200 lat wielkiej historii i wspaniałych tradycji. To wyjątkowi ludzie, wszechstronne nauczanie, pasjonujące badania, inspirująca architektura i okno na świat dla młodych ambitnych ludzi.

Urodzinowy tort19 listopada, w dniu 200. urodzin UW, o godz. 16.30 przed gmachem Dawnej Biblioteki odbędzie się specjalna uroczystość. Kampus główny przybierze odświętną formę, będzie wielki uniwersytecki tort na kilkaset osób, świeczki, urodzinowy mapping i fajerwerki.

 

 

Koncert na urodziny19 listopada to kulminacja obchodów i najważniejsze wydarzenie. Na zakończenie świętowania, odbędzie się Galowy Koncert Jubileuszowy w Filharmonii Narodowej. W programie: premierowe wykonanie utworu Pawła Szymańskiego, skomponowanego specjalnie na 200-lecie UW oraz występ laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

 

Więcej info: http://www.uw.edu.pl/uniwersytet/200-lat-uniwersytetu-warszawskiego/

 

I coś arcyciekawego  i bezpośrednio dotyczy  dzisiejszej rocznicy:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2wevOs2Sj0Q

 

 

 

 

Maminka
O mnie Maminka

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura