Chciałbym przypomnieć wydarzenia z czerwca 2007 roku. Pamiętacie zapewne „Białe Miasteczko”. Ale mało już kto pamięta co mówiła prezydent miasta pani Gronkiewicz-Waltz.
Były też całuski, uśmieszki i gorące wsparcie pikietujących pielęgniarek.


(Raczą państwo zwrócić uwagę na pasek – jak pan senator mówił o policji)
Ba, straż miejska niczym chłopcy na posyłki „obsługiwała” pikietę.
Padały szczytne słowa i zapewnienia :
- „jamam "inną koncepcję wolności zgromadzeń".
- ”Zgromadzenie można rozwiązać jedynie, gdy zagraża ono życiu lub zdrowiu bądź mieniu.W tym wypadku takie okoliczności nie występują, jest to pokojowa manifestacja"
- „Uważam, że zarówno zakaz odbycia zgromadzenia, jak i jego rozwiązanie są najbardziej restrykcyjnymi środkami ograniczenia wolności zgromadzeń publicznych.
Pytana, czy zamierza cokolwiek robić w sprawie usuwania pielęgniarek - Gronkiewicz - Waltz odpowiedziała - "W ogóle nie ma mowy, bo jest to demonstracja - powiedziałabym - pokojowa, legalna - i jeśli spełnione są warunki określone w przepisach, to organ nie wydaje zezwolenia, tylko rejestruje określoną manifestację.
Pytana też, czy białe miasteczko będzie stało - prezydent Warszawy deklarowała - "Jest legalne, jest wolność zgromadzeń, jest to wolność demokratyczna, prawo konstytucyjne. Ja nie będę łamać konstytucji, do tego mnie wojewoda nie namówi".
Po kilku latach jakby grom z jasnego nieba uderzył i jakoś się wszystko odmieniło.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j_MYtSvNlyQ
Cóż tak odmieniło panią Gronkiewicz??? Mówią, że władza deprawuje. Nie chciałbym aby to poszło dalej znanym tropem...
"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.". Józef Cyrankiewicz po protestach poznańskich.
Inne tematy w dziale Polityka