19 obserwujących
1344 notki
788k odsłon
  72   0

Duda walczył o swoją podmiotowość

Andrzej Krzymowski pisze na portalu „Newsweeka”, iż Andrzej Duda wojenkę o ustawy sądowe właśnie zakończył. Poprawki zgłoszone przez PiS zostały zaakceptowane.

Informator dziennikarza takimi oto słowami opattruje decyzję Dudy: „Prezydent wychodzi z tego starcia jako wygrany. Uzyskał podmiotowość, nie ma sensu dłużej tego blokować”.

To by znaczyło, że dwa weta Dudy służyły do jego personalnych politycznych celów. Wielce pomocni okazali się protestujący w lipcu, prezydent – wg swojego mniemania – odzyskał podmiotowść w stosunku do Kaczyńskiego.

Można było przypuszczać, że to pójdzie w tym kierunku. Niektórzy nazywali to ustawką. Jakkolwiek było, wiedziałem, że Kaczyński Dudę przymusi do swoich warunków.

Kaczyński przyszedł do Dudy – tak nazywa się zwycięstwo prezydenta. Żałosne polityczne, za to w przyszłości Dudzie przyjdzie zapłacić.

Nie zamyka to sprawy sądów, bo poprawki PiS czynią sądy partyjnymi, pisowskimi. Czy będą protesty? Na pewno, bo poprawki będą oceniane przez prawników, a nie polityków. W trakcie protestów społeczeństwo edukowało się w prawie. Także instytucje unijne zajmą głos w sprawie pisowskich standardów niedemokratycznych.

Duda został ograny, ale on walczył tylko o względną emancypację i naprawdopodniej  łupy w dyplomacji dla swego zaplecza.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale