Blog
Zamiast dytyrambów
Cleofas
Cleofas To się okaże. Mnie mać można, wielu mnie ma, a ich nie ma. Jak 99,9%.
20 obserwujących 1344 notki 785022 odsłony
Cleofas, 23 października 2017 r.

Duda walczył o swoją podmiotowość

Andrzej Krzymowski pisze na portalu „Newsweeka”, iż Andrzej Duda wojenkę o ustawy sądowe właśnie zakończył. Poprawki zgłoszone przez PiS zostały zaakceptowane.

Informator dziennikarza takimi oto słowami opattruje decyzję Dudy: „Prezydent wychodzi z tego starcia jako wygrany. Uzyskał podmiotowość, nie ma sensu dłużej tego blokować”.

To by znaczyło, że dwa weta Dudy służyły do jego personalnych politycznych celów. Wielce pomocni okazali się protestujący w lipcu, prezydent – wg swojego mniemania – odzyskał podmiotowść w stosunku do Kaczyńskiego.

Można było przypuszczać, że to pójdzie w tym kierunku. Niektórzy nazywali to ustawką. Jakkolwiek było, wiedziałem, że Kaczyński Dudę przymusi do swoich warunków.

Kaczyński przyszedł do Dudy – tak nazywa się zwycięstwo prezydenta. Żałosne polityczne, za to w przyszłości Dudzie przyjdzie zapłacić.

Nie zamyka to sprawy sądów, bo poprawki PiS czynią sądy partyjnymi, pisowskimi. Czy będą protesty? Na pewno, bo poprawki będą oceniane przez prawników, a nie polityków. W trakcie protestów społeczeństwo edukowało się w prawie. Także instytucje unijne zajmą głos w sprawie pisowskich standardów niedemokratycznych.

Duda został ograny, ale on walczył tylko o względną emancypację i naprawdopodniej  łupy w dyplomacji dla swego zaplecza.

Opublikowano: 23.10.2017 19:47.
Autor: Cleofas
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

To - to już lekka przesada. free counters

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Świetny tekst!
  • @Autor Przestań się użalać na Wiplerem. Po pierwsze napruty był, a arogancki jest jak jego...
  • @KAMIL GORZELAŃCZYK Józiu, masz tutaj tego karsnalstwa, że hey. Psalmista od prawdy....

Tematy w dziale