Nauczony smutnym doświadczeniem poprzednich wyborów nie chcę komentować pierwszych pojawiających się (przybliżonych) wyników wyborów.
Warto raz jeszcze zaznaczyć, że TVN i Gazeta opierają się na wynikach sondażu telefonicznego zrobionego przez SMG/KRC, większość innych mediów (m.in. TVP, Interia, WP) podaje wyniki tzw. badania exit-poll(wywiad bezpośredni z opuszczającymi lokale wyborcze) przeprowadzonego przez TNS OBOP dla TVP.
Dla jasności sprawy warto będzie poczekać z ostatecznymi komentarzami sytuacji do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników.
______________________________________________________________________
Z rozbawieniem chcę tylko podzielić się najnowszymi spostrzeżeniami dotyczącymi formy prezentacji wyników stosowanymi przez niezawodną Gazetę;
Na swojej stronie głównej przez ostatnie 2 godziny widnieją 2 zdjęcia głównych konkurentów wyborów:


Pytanie: z którym z nich sympatyzuje redakcja Gazety?
Na tejże stronie głównej znalazła się analiza wyników wyborów wg. województw:

Mapka jak mapka. Tylko nie bardzo koresponduje z treścią załączonej notki:
"Bronisław Komorowski wygrał w dziesięciu województwach, a Jarosław Kaczyński - w sześciu - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN (...)"
Szanowni dziennikarze Gazety - wielkie dzięki! Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. A na Was zawsze można liczyć :-)
Inne tematy w dziale Polityka