0 obserwujących
306 notek
373k odsłony
  7999   0

List -apel blogerów Salonu 24 do Radia Maryja

 
                                    O. dr. Tadeusz Rydzyk
                                    O. Piotr Dettlaff
                                    O. Dariusz Drążek                                        

                                    Redakcja Radia MaryjaApelujemy o wyemitowanie w Radio Maryja programu o tragedii narodu polskiego zwanej powszechnie (choć błędnie) katastrofą smoleńską, a poruszającego aspekty inscenizacji smoleńskiej i związane z tym zagadnienia.

W sierpniu ubiegłego roku Radio Maryja nadało program z cyklu „Smoleńsk – szukamy prawdy” z udziałem dziennikarzy Julii M. Jaskólskiej i Piotra Jakuckiego. Ten program był niestety pierwszym i jak do tej pory jedynym dotyczącym tragedii 10 kwietnia, który miał prawo tak się nazywać. Poruszona była w nim kwestia zasadnicza dotycząca tzw. „katastrofy smoleńskiej” a mianowicie tego że, jak wszystko wskazuje, okolice lotniska Siewierny,  okazywane jako miejsce katastrofy samolotu TU154 z Delegacją, są miejscem fikcyjnym. Nie było tam samolotu z Delegacją, a szczątki były układane w sposób sztuczny. Następnie ewentualnie zostały wysadzone kontrolowanym wybuchem. (Wedle zasady iż kłamstwo zmieszane z prawdą jest najlepszym kłamstwem. Dlatego też w tezie od dwóch wybuchach jest ziarno prawdy, niestety zniekształcające ją i w sposób jeszcze doskonalszy utrwalające kłamstwo).

Świadomi widzowie i słuchacze wymienionego programu zorientowani i podzielający opinie pp. Jakuckich przyjęli go z wielką radością, wręcz euforią bo mieli nadzieję że oto rozpoczyna się kruszenie muru kłamstwa smoleńskiego i odtąd prawda popłynie wartkim strumieniem i zmieni się w rwącą rzekę.

Niestety nasza radość zmieniła się w rozczarowanie. Audycja ta pozostała rodzynkiem w programach Radia Maryja i oczywiście także na tle wszystkich innych większych mediów, ale przecież nie od nich spodziewamy się prawdy. Spodziewamy się jej od Radia Maryja.

Najświętsza Panna nie pozwoliła aby honor Jej Radia został splamiony i dopuściła audycję w której zostały przedstawione oczywiste wnioski i ewidentne fakty. Jednak w dziełach ludzkich Niebo działa przez ludzi i nie może wbrew ich woli nic zrobić, dlatego kolejnej audycji nie było.

Źle się stało że do tej pory nie było kontynuacji tego programu (zwłaszcza że sytuacja jest rozwojowa i wiadomo coraz więcej). Tym bardziej że pp. Jakuccy podawali prawdę nieprzygotowanym słuchaczom w sposób oszczędny, mając zapewne nadzieję iż będą mogli mówić o tym w kolejnej audycji, w bliskim terminie. W ten sposób duża część audycji traktowała o rzeczach z oficjalnej smoleńskiej narracji (to znaczy tej reprezentowanej przez Zespół Smoleński i Gazetę Polską). My też spodziewaliśmy się w roku 2011 kolejnej, kolejnych audycji a ich brak przyjęliśmy z dużym niepokojem i rozczarowaniem.

Zauważamy też iż wielki autorytet, profesor Jacek Trznadel goszczący w Radio Maryja w początkowym okresie po 10 kwietnia 2010, pierwszy inicjator akcji zbierania podpisów pod apelem o międzynarodowe śledztwo dotyczące 10.04.2010, wnikliwie analizujący tragedię, teraz nie jest zapraszany. Wiadomo nam że podziela przekonanie coraz liczniejszej grupy osób o mistyfikacji smoleńskiej i daje temu także wyraz w publikacjach. Niestety nie w Radio Maryja. Przekonanie o inscenizacji na Siewiernym nazwanej hipotezą dwóch miejsc (w skrócie 2 M) a inaczej maskirowką, podziela także bardzo zasłużony profesor Mirosław Dakowski.  Wymienione nazwiska nie wyczerpują listy znanych osób, które uważają podobnie, jednakże, z różnych powodów nie wypowiadają się publicznie na ten temat.

Mistyfikacja w Smoleńsku została przez niektórych dostrzeżona bardzo szybko. Właśnie profesor Dakowski wspomina o znanym reżyserze który powiedział mu iż już w kilka godzin po katastrofie był przekonany iż jest to mistyfikacja, że tam nie było katastrofy samolotowej. Zaledwie w kilka dni po 10 kwietnia zręby koncepcji zwanej maskirowką opracował i opublikował Krzysztof Cierpisz, inżynier budowy samolotów, mieszkający w Szwecji. Jeszcze w październiku 2010 „Nasz dziennik” cytował fragmenty jego opracowania świadczące o tym iż wrak został podrzucony i wysadzony na polance przy Siewiernym. Niestety potem „Nasz Dziennik” poszedł inną drogą.

Możemy zrozumieć sytuację iż dla dobra Polski o jakiejś rzeczy się nie mówi (choć w społeczeństwie obywatelskim winna to być sytuacja skrajna).  Jednakże milczenie nie oznacza jeszcze gorszego przykrywania  prawdy kłamstwem. Ponadto tutaj taka sytuacja (dobro Polski) nie ma miejsca i nawet nikt nie próbuje nas przekonać, nas niezależnych i wolnych Polaków iż nie należy o tym mówić dla dobra ojczyzny. Przeciwnie  ludzie, którym większość z nas ufała, albo przynajmniej liczyła na ich wsparcie, ze strony tzw. prawicy patriotycznej  (oraz związanych z nimi i popierających je środowisk) mającej umocowanie w Sejmie i parlamencie UE, nie próbują nas nawet utwierdzać w tym iż pomijanie oczywistych informacji i wniosków, nie stawianie pytań, nie szukanie prawdy, przyniesie Polsce coś dobrego.

Nie miejsce tu oczywiście na przedstawianie zrębów koncepcji inscenizacji przy Siewierny, a także mgły okęckiej i innych kwestii. Jest program pp. Jakuckich z którego można powziąć podstawową wiedzę, a i sądzimy że gdyby ojcowie Redemptoryści potrzebowali informacji to zechcą ich udzielić wymienieni dziennikarze.  Nie uważamy iżby Radio Maryja miało być tutaj niedoinformowane, piszemy to na wszelki wypadek. Na pewno o. Dariusz Drążek najlepiej zorientowany w inscenizacji smoleńskiej i śledztwie blogerskim rozjaśni tę wiedzę przy ewentualnych jej brakach.

Apelujemy  zatem o audycję z udziałem red. Jaskólskiej, red. Jakuckiego, profesora Trznadla i profesora Dakowskiego. Ze względu na specyficzną sytuację iż do niedawna wrogo nastawione do Radia Maryja niektóre środowiska teraz przybrały szaty obrońców telewizji Trwam w ramach akcji protestacyjnych, zgadzamy się aby program był wyemitowany tylko w Radio Maryja, w cyklu Rozmów Niedokończonych. Pierwsza część około 21.40 i druga po północy.


Szanowne Radio Maryja.

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale