39 obserwujących
92 notki
121k odsłon
  845   0

FAŁSZYZM a sprawa polska

„W Polsce mamy teraz do czynienia z czymś bardzo przykrym – z nienawiścią do Polski. Polacy nienawidzą Polski – jak to możliwe? A jednak możliwe. W wypadku pewnych ludzi, których zalicza się do elit, napięcie tej nienawiści jest tak wielkie, że ci ludzie po prostu się duszą, dławią, nie mogą sobie dać z tym rady – z nienawiścią, wstrętem, pogardą, obrzydzeniem, które budzi w nich Polska.

Fałszyzm w polityce.

Istnieje ścisły związek fałszyzmu z „kulturowym marksizmem”. Klasyczny marksizm postulował opanowanie środków produkcji rzeczy materialnych. Dla dzisiejszych fałszystów najważniejszą rzeczą jest opanowanie środków produkcji INFORMACJI (media)w celu prezentacji wyprodukowanego kłamstwa jako prawdy. Oczywiście fałszyści na co dzień stosują bardziej wyrafinowaną metodę, polegającą na zmieszaniu w informacyjnej papce prawdy i kłamstwa co zapobiega odruchom wymiotnym u bardziej wyrobionego percepcyjnie odbiorcy.

Tzw. partia rządząca „PO” nie jest wbrew pozorom głównym ośrodkiem fałszyzmu w Polsce. Ona jest jego produktem i jako taki pozostaje w ścisłym sojuszu z ideologiami i środowiskami które nigdy nie chciały Polski ani niepodległej ani szczęśliwej.

Zarówno janczarzy PO jak i jej medialne zaplecze w odróżnieniu od stręczycielisą tylko mało świadomym, sprzedajnym armatnim mięsem.

Charakterystycznym jest stopień degeneracji jakim ulega każda jednostka lub zbiór społeczny po zetknięciu z fałszyzmem. Przykładem klinicznym są politycy, onegdaj deklarujący się jako prawicowi a dziś robiący za pierwsze tuby fałszystowskiej propagandy.

Znany nam wszystkim poseł Stefan Niesiołowski nad którym z troską swego czasu pochylał się Ludwik Dorn mówiąc „ten człowiek sobą nie władnie” otóż szanowny pan poseł zanim dostał się w szpony fałszyzmu miał całkiem niezłe rozeznanie w rzeczywistości - oto co kiedyś mówił poseł Niesiołowski:

"Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę , ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną" ( A. Poppek, K. Pytlakowska: "Szaszłyk po polsku", Warszawa 1992, s. 151).

"Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu, nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. (...)Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie, a jaki to nowy człowiek jest z takiego Olechowskiego? Piskorski z kolei skompromitował się z sojuszem z SLD". (Życie 1 sierpień 2001)

"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją... („Świecące pudełko", "Gazeta Wyborcza" 19 września 2001 roku)

A po flircie z fałszystami : „Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła” 2008.

Wszyscy pamiętamy zdumiewający wybryk posła Niesiołowskiego kiedy to w kontekście rocznicy 17 września w roku 2009 stwierdził nagle iż „Katyń nie był ludobójstwem” Na próżno ludzie dobrej woli apelowali o opamiętanie. Dopiero gdy przyszła dyspozycja „z góry” pan poseł zamilkł.

Fałszystowskie pralnie i rzeźnie idei pracują non stop a ich medialny klangor na czas żałoby zmienił tylko tonację. Teraz powraca w dawnym, chamskim stylu pospolitych wyrobników:

„...

Figurski: Zamarli na Helu, zamarli na Wawelu, po trupach do celu, po trupach do celu. Nie wierzył nikt, wątpiło wielu, a Jarek na to: po trupach do celu, po trupach do celu.

Wojewódzki: Jarek, Jarek, przyjaciół ma wielu, każdy chce leżeć na… Wawelu!!!

Jarek, Jarek, wróci wspomnień czar, Irasiad i Borubar

"(...)Przysięgam, że jeśli wygram zmiażdżę was wszystkich,i się odważę,
a potem pójdę spokojnie WSPOMINAĆ RODZINĘ na plaże(...)"fragmenty rapowanego utworu Radio Eska Rock kwiecień 2010. Reakcja mediów i sponsora.

ODWRÓCONY PORZADEK RZECZY.

Jak już wspomniałem fałszyzm zmienia fundamentalną hierarchię na której opiera się cywilizacja łacińska:

Zamiast dotychczasowego porządku jakim jest:

etyka- moralność - prawo – polityka

fałszyści postulują nowy - stary  totalitarny ład:

ideologia – polityka – prawo- moralność.

Za parawanem pluralizmu i demokracji fałszyzm prowadzi wojnę z ideami, poglądami nawiązującymi do polskiej tradycji szanowania i urzeczywistniania tych wartości o których mówił przez cały pontyfikat Jan Paweł II.

Czymże jest aktualnie nasze państwo jak nie tworem w którym fałszystowska dyktatura określa co jest prawdą a co nie jest, co jest słusznym i zbawiennym w ramach obmierzłej, degenerującej  politycznej poprawności i wedle wersji wydarzeń lansowanej przez służby specjalne innych państw.

........................................................

Popełniając pierwszy, roboczy wpis o fałszyzmie mam nadzieję, że dodam kolejny, mały impuls do obecnej już tendencji , która w formie solidarności ludzi silnej i dobrej woli wypleni tę patologię z polskiej rzeczywistości.

/Autor nie ma monopolu na egzegezę zjawiska fałszyzmu i nie jest twórcą pojęcia./

  

POjednanie

 

Gwoli Pamięci:

 

 

 

 

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale