Gini Belgijka
Administracjo przeguelas totalnie!
83 obserwujących
517 notek
602k odsłony
517 odsłon

Pomagam FZP , mowic o zagladzie Zydow cz 1

Wykop Skomentuj12

Otoz na FB spotkalam sie, z takim oto wpisem FZP , cytuje jego czesc .

"Natomiast w kwestii edukacji sytuacja jest inna. Polska nie powinna przekazywać żadnych rekompensat organizacjom występującym w imieniu polskich obywateli zamordowanych w Holokauście, bo to właśnie Polska powinna wziąć na siebie zadanie edukowania o Zagładzie. To zresztą nie jest żadna nowość. To się dzieje od lat - chociażby w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Pod każdym względem (przede wszystkim etycznym, prawnym, ale także aspektów wizerunkowych i ekonomicznych) jest to rozwiązanie racjonalne, logiczne i sprawiedliwe.

Tym, którzy argumentują, że mienie bezspadkowe przechodzi na skarb państwa i na tym koniec, odpowiem tak: ta sytuacja jest wyjątkowa i światowa opinia publiczna nie zaakceptuje tego argumentu, choć prawnie jest on uzasadniony.

Z kolei nikt, poza tymi, którzy chcieliby przejąć rekompensaty za mienie bezspadkowe, nie będzie podważał sytuacji, w której Polska .w swoje ręce - WRESZCIE na jeszcze większą niż dotąd skalę! - edukację na temat Holokaustu."


Nie wiem jak wyobraza sobie to FZP , ale ja wpadlam na pomysl, by zajac sie dziedizna najmniej znana czyli kolaboracja Zydow z Niemcami , sytuacja w gettcie Warszawskim, poniewaz jest dosc duzo materialow na ten temat ,ale dziwnym trafem, sa one ukrywane, lub traktowane jako antysemickie .

Przy okazji jak juz pisze , chcialabym cos wyjasnic, co raz mniej mowi sie o II wojnie Swiatowej, ktora pochlonela miliony ofiar , a sprowadza sie jedynie wymiar II giej wojny swiatowej do holokaustu .


Zydzi z FZP, wymagaja od Polski, by zapomniala o polskich ofiarach , a jedynie zajela sie, holocaustem, ktory tak sobie nazwali.

Wybudowalismy, Zydom; muzeum Polin, ktore sluzy, do urzadzania antypolskich sabatow .Oplacany p^rzez polskiego podatnika ZIH , tez zajmuje wie, szkalowaniem Polski.


Nie ma tam pokazanych zydowskich kolaborantow, ktorzy swoich wspolbraci skazali na smierc .

My w przeciwienstwie do Zydow nie mamy zahamowan mowimy o Targowicy o zdrajcach , mowimy, o.folksdojczach i innych zdrajcach , ktorzy przyczynili sie do rozbiorow, lub wspolpracowali z Niemcami podczas wojny.

Chcialam jeszcze przypomniec Zydom mieszkajacym w Polsce , ktorzy chociaz czesto sie tutaj urodzili , i mieszkaja od lat, ze w dn 1.09.1939 Niemcy zaatakowaly Polske by zniszczyc nasz kraj, wymordowac nas Polakow , pakt Ribentrop Molotow, rowniez skierowany byl przeciw Polsce nie przeciw Izraelowi, ktorego nie bylo , ani przeciw Zydom, ktorzy stanowili jedna z mniejszosci narodowych zamieszkujacych nasz kraj.Wiec 17.go09.1939 zaatakowali Polske Rosjanie.

Byto was okolo 3 miliony co stanowilo jedna z najwiekszych diaspor na swiecie .

Wiec dzis pytam jak to sie stalo, ze w kraju w ktorym Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki" bylo was tak duzo, zamiast ten wrogi kraj opuscic .

Dzis, pan Jedrzejewski kazal zamilknac i Polakom i Zydom na 100 lat po czym stwierdzil, ze jest to nierealne , ale juz nie pofatygowal sie, by skrytykowac slow ministra Izraela .


Ale przejdzmy do edukacji o zagladzie, ktorej tak bardzo domaga sie FZP.


Hannach Arendt ale nie tylko pisala tak.


Przypomnijmy tu, z jak ostrym potępieniem tej kolaboracji wystąpiła najsłynniejsza żydowska myślicielka XX wieku Hannah Arendt w książce "Eichmann w Jerozolimie" (Kraków 1987). Napisała tam m.in. (s. 151): "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii".Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Arend stwierdziła wprost: "O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano" (tamże, s. 151). Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów."


Oprocz H Harendt mowili o tym inni, np Ch.Kaplan, wiele wiadomosci na ten temat mozna znalezc w pamietnikach z getta, ktore przetrwaly.

Czesc polskich historykow swoje ksiazki opiera wlasnie na tych pamietnikach ,z getta  czyzbyscie panstwo, o tym nie wiedzieli?

Czy po prostu chcecie napisac nowa wersje w historii, w ktorej jestescie jedynie ofiarami i taka wersje posylacie w swiat .


Przypomne wiec , ze jestescie obywatelami polskimi, wiec dlaczego bierzecie udzial w szkalowaniu kraju w ktorym mieszkacie?

https://www.wykop.pl/wpis/21755177/1941-lodzkie-getto-chaim-rumkowski-ze-schylona-glo/

http://www.fronda.pl/a/ch-kaplan-h-arendt-jak-zydzi-mordowali-zydow-zydowska-policja-i-judenraty-w-gettach,80552.html

https://www.facebook.com/search/str/Forum+%C5%BByd%C3%B3w+Polskich/keywords_search

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale