13 obserwujących
121 notek
229k odsłon
7430 odsłon

Margines czy folklor? Czym dla Rafała Ziemkiewicza jest Konfederacja?

Wykop Skomentuj102

Redaktor Rafał Ziemkiewicz w obszernym wpisie na fb, odnosi się do zarzutów pod swoim adresem odnośnie ośmieszania i pomijania Konfederacji w mediach. Skupię się tylko na jednym fragmencie jego wypowiedzi:

„(…) mniej więcej się domyślam, dlaczego Konfederacji się tam nie uważa za równorzędny element relacjonowanej polityki. Otóż powody pomijania Konfederacji zarówno w TVP, jak w TVN i Polsacie, są dwa. Pierwszy, to że jest ona postrzegana jako partia bez szans na wejście do przyszłego Sejmu, margines i folklor.”

Skoro partia, która zdobywa 4,55 % głosów w wyborach do Europarlamentu (przy wysokiej frekwencji), a w aktualnych sondażach (o ile jest uwzględniania) otrzymuje 5, 6 % i dalej postrzegana jest jako ugrupowanie bez szans na wejście do Sejmu, to może wskazywać na to, że wybory są ustawione, a wynik przesądzony. A skoro pan Ziemkiewicz pisze o tym tak normalnie i spokojnie, to może ma jakieś informacje w tej sprawie, którymi mógłby się z nami podzielić? 

Margines, folklor? Konfederacja skupia przede wszystkim dwa ugrupowania zdolne do samodzielnego startu w wyborach: czyli (Korwin i RN), do tego dochodzi środowisko Grzegorza Brauna (partia Korona), dużo znanych działaczy społecznych, prawników, ekonomistów, lekarzy i naukowców oraz wiele, wiele patriotycznych organizacji. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby w wyborach do sejmu powstała jedna: prawicowa, wolnościowa i antysystemowa lista. I tak się stało. I to ma być ten nic nie znaczący margines?

Ja nie jestem demokratką, ale szanuję ludzi, którzy cenią demokrację. I nie potrafię w ogóle zrozumieć postawy osób, które tak kochając demokrację, wykluczają równolegle inne osoby z życia publicznego, tylko dlatego, że mają inne poglądy. (I nie piję tutaj personalnie do red. Ziemkiewicza, ale ogólnie do mediów). 

 W niektórych sondażach PSL ma mniejsze poparcie, niż Konfederacja, ale ono zasługuje na uznanie, dlaczego? Dlatego, że uczestniczyło przy „Okrągłym Stole”? A może dlatego, że jest potencjalnym koalicjantem PiS-u lub Platformy, zależy kto wygra i kto będzie potrzebował dodatkowych posłów do rządzenia.

Co do folkloru… folklor to będzie za cztery lata, po kolejnej kadencji rządów PiS-u. Może nie tyle folklor, co egzotyka. Bo powieje do nas egzotyczne powietrze wprost z Wenezueli. I wtedy może pośmiejemy się z rządzących w jakimś alternatywnym programie w stylu „W tyle wizji”… , ale czy red. Ziemkiewiczowi też będzie wtedy do śmiechu?


Wykop Skomentuj102
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka