blog Unuka
http://www.requetes.com/requete1.html
52 obserwujących
146 notek
234k odsłony
  235   0

Prawdziwy Krzyż i Via Dolorosa


Ludzie cywilizacji chrześcijańskiej obchodzą w tych dniach obrzędy związane z  Paschą Jezusa Nazarejczyka.  W epoce przed  salonową pieriestrojką napisałem  na tym blogu tekst o Prawdziwym Krzyżu oraz  zdążyłem napisać cztery  części cyklu o drodze, która wiodła  
na ten Krzyż.

Do dzisiaj nie podjąłem wciąż jeszcze decyzji, czy będę kontynuował zamieszczanie  kolejnych notek. Otóż Salon 24 po styczniowej pieriestrojce zmienił dosyć zasadniczo swój charakter i swój profil. Został bowiem jedną z wielu netowych mordobijni  politycznych  epatujących  wrzutami o  bieżących skandalach oraz ustawkach i  mistyfikacjach z rejonów tzw. klasy politycznej. A w  mojej ocenie jest to klasa ze  szkoły dla uczniów specjalnej troski. Wrzutami aranżowanymi głównie na potrzeby medialnej nawalanki. Ponoć  taki wybór został zdeterminowany   potrzebami klikalności, a co za tym  atrakcyjności dla reklamodawców, czytaj rentowności podobnego interesu.  Nie odkryję Ameryki, jeśli stwierdzę że to nie jest mój interes.

Tematyka inna niż bieżąca nawalanka polityczna stała się marginesem marginesu salonowych emocji i zainteresowań.  W miejsce wytabortowanych  wielu najlepszych  blogerów  zdesantowano na s24 dziesiątki „zredukowanych” dziennikarzy, których przerzucono również  tutaj  w celu   hejterskiego chałturzenia i  właśnie to  oni najbardziej udzielają się w nakręcaniu mordobijni.

Zatem
 przez czas jakiś jeszcze się trochę porozglądam, ale zapewne decydować będzie o losie tego bloga herbertowska kwestia smaku. Tak, smaku.

Natomiast  jeśli ktoś byłby zainteresowany lekturą trochę bardziej ambitną od bieżącej nawalanki, to   zamieszczam  linki do wzmiankowanych wcześniej tekstów o Prawdziwym Krzyżu i o drodze na ten Krzyż. Uprzedzę jedynie, iż nie są to teksty  o tematyce przeznaczonej dla neopogańskiej barbarii,  od której na s24 zrobiło mi się nazbyt gęsto.

Oto linki:

http://dawidowicz.salon24.pl/559434,vera-cruz

http://dawidowicz.salon24.pl/612038,pilat-kajfasz-herod-i-jezus-1

http://dawidowicz.salon24.pl/695071,pilat-kajfasz-herod-i-i-jezus-2

http://dawidowicz.salon24.pl/717024,pilat-kajfasz-herod-i-jezus-3

http://dawidowicz.salon24.pl/718146,pilat-kajfasz-herod-i-jezus-4

PS

Wszystkim w Chrystusa wierzącym składam życzenia pogodnych świąt z okazji
Zmartwychwstania Pańskiego AD 2017.


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości