Moim skromnym zdaniem
"Umiejcie prawidłowo ocenić to, co jest w was i wokół was! Umiejcie wartościować, rozróżniać, wybierać!" Jan Paweł II
5 obserwujących
42 notki
30k odsłon
507 odsłon

Wyobraźmy sobie że na Sejm spada bomba, i co dalej?

Wykop Skomentuj29

  Dzisiejsza "szopka" w Sejmie dowodzi, że w Polsce nie ma dość inteligentnych ludzi i pilnie należy zmniejszyć liczebność tej Izby do maksymalnie 150 posłów, a Senat zlikwidować. To jest niewyobrażalny skandal, że panie i panowie posłowie bawią się jak dzieci w piaskownicy a kraj nie jest zabezpieczony w odpowiednie regulacje prawne na wypadek (?) no właśnie

N A    N A J G O R S Z E !!!

   Wybieramy ich po to by zapewnili nam, ale także i sobie, bezpieczeństwo pod każdym względem. A jak jest? Każdy widzi.

Dzisiaj usłyszałam pokrzykiwanie pani marszałek Witek, że ona "nie bierze odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zwołanego na dziś posiedzenia Sejmu" (cytuję z pamięci), że ktoś "naraża życie ludzkie".

   Pani Marszałek, przypominam że zostaliście wybrani by służyć społeczeństwu nawet z narażeniem życia, jeżeli zaistnieje taka sytuacja. Taka jest rola władz, a Wy co? uciekacie ze "statku" a Pani jako kapitan pierwsza! Jeżeli tak bardzo boi się Pani o swoje życie, to przecież jest bardzo proste rozwiązanie.

   Po pierwsze, nie startować w wyborach bo to najwyraźniej panią przerasta.

   Po drugie, zacznijcie rzetelnie pracować, by zarobić na te uposażenia.

   Po trzecie, sejm i budynki pomocnicze są wystarczająco pojemne i bardzo dobrze wyposażone, więc PANIE i PANOWIE POSŁOWIE nie powinniście opuszczać tych obiektów do końca kryzysu. żeby w przypadku zarażenia nie "rozwozić po całym kraju zarazy" a tym samym wasze rodziny byłyby bezpieczne.

   Po czwarte, wszyscy posłowie - lekarze i pielęgniarki powinni czynnie wspierać służbę zdrowia, nie opuszczając chorych.

   Jeżeli, nie daj Boże Pani zachoruje? to przecież w Sejmie jest kilkoro wice marszałków. Nie jest Pani niezastąpiona.

   Któryś poseł umrze? (zdarza się i w czasach wolnych od epidemii), w jego miejsce wchodzi następny z listy.

   Mam prośbę żeby odpowiedziała mi Pani na jedno pytanie:

  co z Polską, jeżeli zdarzy się jakieś nieszczęście typu bomba lub meteoryt spada na obradujący Sejm i wszyscy giną, to co wtedy???

   Macie buzie pełne frazesów w kampaniach wyborczych, zapewniacie o własnym poświęceniu i służbie a po wyborach pierwsze co, to ustalanie wysokości uposażeń, przerw, wakacji i innych przywilejów dla siebie a nie społeczeństwa. Ważniejsza wasza wygoda a społeczeństwo na końcu. Niechętnie pracujecie. Szukacie byle pretekstu żeby tylko się "zerwać" ... .

   Nie mam nic przeciw pracy zdalnej, ale dzięki tej dzisiejszej kompromitacji, po raz kolejny Polacy mogli zobaczyć, kto ich reprezentuje. Jak wielu jest niezdyscyplinowanych i wręcz prymitywnych. Że, ta bardzo kosztowna instytucja działa tylko doraźnie i na potrzeby chwili a nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniego prawa na wypadek tragedii, nieszczęścia lub wojny.

K woli wyjaśnienia.

   Nie czepiam się opozycji bo to jedna wielka P O R A Ż K A i szkoda na nich czasu i nerwów. Ale prawica w tej swojej "boskości" trochę się zagalopowała. Może nawet bardziej niż trochę.  


Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka