Moim skromnym zdaniem
"Umiejcie prawidłowo ocenić to, co jest w was i wokół was! Umiejcie wartościować, rozróżniać, wybierać!" JP II
11 obserwujących
66 notek
62k odsłony
  934   9

Instytucje UE zachowują się jak mafia wymuszająca haracz i posłuszeństwo Polski

D
D
UE; Polska; rząd; sankcje; wojna; Ukraina; Rosja; Niemcy

     To niebywałe jak instytucje wciąż pouczające niektóre kraje członkowskie, wymagają bezwzględnego posłuszeństwa, a sami wciąż nadużywają władzy, nad interpretują przepisy i za nic mają zapisy w Traktatach. Niczym na załączonej grafice, unijni urzędnicy zachowują się jak bandyci z bejsbolami (maczugami), wymuszający bezwzględnego podporządkowania i haraczu, np. pseudo kary za niezamknięcie kopalni a tym samym elektrowni w Polsce w jeden dzień co by nas pozbawiło utratę ponad 10 % energii i mnóstwo miejsc pracy. Cała Unia. Użyć podstępu, upokorzyć, stłamsić, wykreować fałszywą opinię, zagłodzić i dobić a na końcu zainstalować rząd im posłuszny i będzie jak w „raju”. To są metody sowieckie, kontynuowane przez Putina zagorzałego Sowieta. Okazuje się, że pani Merkel była tylko pacynką Putina, miała stworzyć wrażenie dominacji Niemiec a zamieniła je i całą Unię w sługi i maczugi Putina.

     Bardzo żałuję, że większość analityków i publicystów swoją pracę wykonują powierzchownie. Prawdopodobnie dlatego żeby się nikomu nie narazić, więc ja pokrótce spróbuję streścić moje obserwacje i analizy. Otóż.

     Każdy kto, na przestrzeni wielu lat, śledził zachowania i wypowiedzi pani Merkel oraz Putina mógł zaobserwować, że ich przyjaźń i współpraca nie może wróżyć nic dobrego dla reszty Europy.

1. Wiele akcji tak ze strony Niemiec jak i Rosji w celu pozbycia się wojsk amerykańskich z terytorium Niemiec (warto tu sobie przypomnieć cel stacjonowania w RFN)

2. Umniejszanie rangi NATO

3. Osłabienie Europy inwazją emigrantów ekonomicznych z Azji i Afryki. Dodam, że przyjęcie ich uzasadniano ucieczką przed wojną w Syrii, w której brała udział także Rosja. Za organizacją przemytu tych ludzi w większości stoją koledzy Putina czyli byli KGB-owcy i wojskowi, którzy po rozpadzie ZSRR (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich) ze skradzionymi arsenałami broni, szukali dla siebie zajęcia na całym świecie. Taka niekontrolowana „armia” bezwzględnych ludzi, klonów Putina, zalała świat. Nie można ich porównywać z szeregowymi „żołnierzami” obecnej armii rosyjskiej. To przepaść pod względem wyszkolenia i możliwości. Wtopili się w społeczeństwa państw zachodnich i niejednokrotnie udają porządnych obywateli tychże państw, niczym hitlerowcy po Drugiej Wojnie Światowej.

4. Osłabienie Europy Brexitem. UK nie pozwalała sobie na terroryzm płynący z instytucji UE więc wymuszono Brexit. Tusk był idealny do tego zadania.

5. Po odejściu UK z większą siłą skupiono się na Polsce i Węgrzech. Umniejszanie znaczenia Polski i ośmieszanie jej, jej przywódców odbywało się głównie wtedy gdy w Warszawie był rząd propaństwowy i nie dający się podporządkować bezwzględnym urzędnikom UE. Propaństwowy, znaczy przedkładający interes własnego państwa nad inne.

6. Jestem pewna, że przemyt ludzi przez granicę polsko-białoruską odbywał się za wiedzą i akceptacją UE, Niemiec i Francji ponieważ to miało osłabić Polskę i ułatwić im przejęcie władzy, zresztą wcale się z tym nie kryli, że zależy im na zmianie władz w Polsce.

7. Według urzędników UE, Polska nie może być silnym i samodzielnym bytem i za wszelką cenę należy ją ubezwłasnowolnić, by oni mogli za nas decydować (patrz: załączona grafika). Każdy opór wywołuje ogromną frustracje urzędników i jeszcze większą bezwzględność wobec Polski, sugerując Polakom, że jak w Polsce zmieni się rząd to z tyranów zamienią się w aniołki i pozwolą nam na wszystko i pieniążki będą. Bzdura. To są metody putinowskie tylko bez użycia broni. Pozwólcie się wyzwolić z PiS-u a damy wam własny rząd (niczym Sowieci w 1945r. w Polsce, 2008 – Gruzja, 2014 – Ukraina, 2022 Ukraina - nie udany ale wszystko jeszcze przed nami). Cały czas chodzi o zainstalowanie posłusznego rządu. Jeżeli nie udaje się to metodami perswazji, szantażu to dochodzi do użycia broni. Całe szczęście, że UE nie ma swojej armii i nie może jej mieć bo większość tych ludzi w niczym nie ustępuje Putinowi i w Polsce byłaby jatka jak w Buczy. Za to UE ma armię usłużnych piesków, którzy poza donoszeniem nic innego nie potrafią ale chcą rządzić, tzn. piastować funkcje a Polskę i Polaków okłamywać, okradać i gnębić jak to już wcześniej bywało.

     Więc nie trudno o wrażenie, że niektórzy, tak z Polski jak i innych krajów, euro posłowie i urzędnicy unijni, są na usługach Putina i jego przyjaciół.

     Każda instytucja międzynarodowa, która lekceważy rząd wybrany w demokratycznych wyborach i rozmawia w zasadzie tylko z opozycją antyrządową zasługuje jedynie na potępienie i osądzenie w uczciwych sądach, ale przecież to nie możliwe bo przejęli pieczę nad wszystkimi sądami i trybunałami. Przestrzegałam PAD przed blokowaniem reformy wymiaru sprawiedliwości, że takie blokowanie źle się skończy, bo im nie chodzi o sprawiedliwe sądy lecz usłużne.

     Szansę na zmiany, widzę jedynie w obaleniu (w demokratycznych wyborach) rządów państw, obecnie dominujących w Europie i z pewnością do tego dojdzie bo jej mieszkańcy zaczynają dostrzegać, że są „robieni w konia”. Pytanie, tylko kiedy? I oby to nie było krwawe powstanie.

     Paradoksalnie wojna na Ukrainie może przyspieszyć ten proces a ja tradycyjnie mam prośbę do polskiej inteligencji (tej prawdziwej) nie prześpijcie tego. Polska i Europa was potrzebuje i najwyższy czas poświęcić trochę wygodnego i spokojnego życia dla bezpieczeństwa dzieci i przyszłości Świata. Na przykład ja już niczego nie oczekuję od tego życia, co miałam przeżyć przeżyłam i na pytanie koleżanki „co zrobisz jak Rosjanie przyjdą do nas”, zaskoczyło mnie ale bez wahania odpowiedziałam, że „wezmę broń i pójdę na barykady”. To na wypadek wojny ale żeby jej uniknąć musimy mieć mądre i uczciwe władze. Zbliżają się wybory (cała seria) i różne oszołomstwo już się organizuje i wyobraźcie sobie choć przez chwilę rządy dzisiejszej opozycji z przyszłymi oszołomami których bardzo uwiera polskość. A rzucą wszystkie złe siły i moce by wygrać.

     PS. Nie oczekuję, że się Państwo ze mną zgodzą, ale ten jakże wymowny rysunek (nie chodzi tu o artyzm lecz przesłanie), jak i sytuacja w kraju i na świecie sprowokowała mnie do przerwania milczenia i wyrażenia własnej opinii na powyższy temat. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka