demokracja-bezposrednia demokracja-bezposrednia
618
BLOG

Sieć 118 - sieć demokracji bezpośredniej

demokracja-bezposrednia demokracja-bezposrednia Polityka Obserwuj notkę 2

 

Chcielibyśmy poinformować Was, że nasze stowarzyszenie otrzymało  ponad 80 tys zł. z Funduszu Szwajcarskiego na rozwinięcie sieci organizacji obywatelskich. Celem tej sieci jest wzajemna pomoc w zbieraniu podpisów pod obywatelskimi inicjatywami ustawodawczymi. Według polskiego prawa należy zebrać 100 tys. podpisów w terminie 3 miesięcy, co jest praktycznie niewykonalne dla większości organizacji.

W projekcie  tym współpracujemy obecnie z kilkoma partnerami (m.in  ze Stowarzyszeniem Obywatele Obywatelom). Docelowo w ramach tej sieci chcemy działać wspólnie z co najmniej 40 organizacjami. Do końca roku 2012 chcemy pomóc złożyć na ręce Marszałka dwie obywatelskie inicjatywy ustawodawcze, co oznacza zebranie minimum 200 tys. podpisów.

Wzajemna współpraca to nie tylko zbieranie podpisów, lecz również wymiana doświadczeń, wiedzy i wsparcie w działaniach obywatelskich.

Jesteśmy dumni, że organizujemy projekt, dzięki któremu możemy promować demokrację bezpośrednią.

Zapraszamy wszystkich do współpracy. Organizacje chętne do przystąpienia do sieci oraz wolontariusze mogą zgłaszać się emailowo na adres: siec118@demokracjabezposrednia.pl

Z poważaniem
Jordan Cibura i Radosław Szymanek

P.S.
Szczegółowy opis projektu

Wiadomość ukazała się http://demokracjabezposrednia.pl/node/1314

  

Photo by bensonkua. Available under a Creative Commons Attribution-Noncommercial license.

 

 

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka