32 obserwujących
5582 notki
1973k odsłony
  307   0

usuwanie ciąży a władza PiS

Od kilku dni trwają protesty... niby w obronie wolności życia. Niektórzy tłumaczą, że bardzo trudno jest opiekować się osobą niezdolną do samodzielnego życia...

W tym miejscu chciałbym odwołać się do wyjaśnień Krystyny Pawłowicz, która wyjaśnia bardzo precyzyjnie -czego właściwie dotyczy tak bardzo krytykowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z Konstytucją likwidacji ciąży w obawie, że dziecko urodzi się obarczone poważnymi wadami, co może przesądzić, że nie będzie zdolne do samodzielnego życia  w przyszłości.


Jednak to, co obecnie obserwujemy, jest zaprzeczeniem istoty praworządnego państwa. Bo tu nie chodzi wcale o usuwanie ciąży. Jak wyjaśnił mi pewien lekarz-ginekolog - jest on na granicy usuwania niechcianej ciąży i uratowania życia kobiety decydującej się na takie rozwiązanie w przyszłości - gdyby doszło do powikłań po dokonaniu takiego zabiegu w prymitywnych warunkach - bo ona "to" zrobi i tak - wyjaśniał mi ten lekarz.

Problem usuwania ciąży niechcianej w wymiarze współczesnym jest tylko próbą takiego pokierowania zachowaniem społeczeństwa, aby doprowadzić do odsunięcia od zarządzania państwem ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością -i o nic więcej tutaj nie chodzi.

Myślę, że każdy, kto właściwie rozumie - czym jest "polityka" - nie da się wciągnąć w manipulacji ludzi od zawsze okradających społeczeństwo zawłaszczając ogromną część dochodu narodowego wypracowanego przez całe społeczeństwo.

Wystarczy spojrzeć w materiał filmowy na you tube, który pokazuje nam kolejne dni realizacji poszczególnych inwestycji w Polsce. Najbardziej chyba głośną obecnie inwestycją jest budowa przekopu Mierzei Wiślanej. Ogromna praca zmierzająca do przywrócenia gospodarki morskiej w ujściu Wisły.

Kolejnym ogromnym wyzwaniem inwestycyjnym jest budowa tunelu łączącego wyspy Świnoujścia. Trudno tutaj nie wspomnieć o przebudowie drogi do Zakopanego - już nie serpentyny, ale prosta trasa przenikająca wnętrza gór na jej drodze z estakadami, które przebiegają ponad dolinami.

Warto spojrzeć na filmiki z relacją budowy kolejnych dróg autostradowych i tras szybkiego ruchu. Nie jest to jedna jedyna trasa z Warszawy do Katowic, którą budowano bardzo długo. Są to dziesiątki odcinków przebudowujących nasz system komunikacji drogowej. Do tego trwa przebudowa tras kolejowych - inwestycji sprzed ponad stu lat, która wymaga niemałych inwestycji by dostosować szlaki do wymagań XXI wieku.

W tym wymiarze aż dziw bierze - skąd są na to środki bo efekty widzimy każdego kolejnego dnia. Inwestycje ze środków unijnych były, owszem, ale dzisiaj jakby zanikły w ogromnej ilości realizacji potrzeb lokalnych społeczności. Są to pieniądze, które na długo będą funkcjonować w wymiarze dla społeczeństwa... i niektórych serce boli, że to idzie poza ich kieszenie...

Dlatego aborcja czy zwierzęta futerkowe są tutaj niczym - one są jedynie przykrywką do wyrwania zarządu państwem z rąk tych, którzy inwestują w państwo... a nie w siebie...Proponuję zapoznać się z wyjaśnieniem Krystyny Pawłowicz, która dobrze wie, o czym mówi...

image

"Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku Trybunału Konstytucyjnego" -  wyrok "wejdzie w życie dopiero po jego publikacji".
https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-krystyna-pawlowicz-nie-dajmy-ulicy-manipulowac-trescia-wyrok,nId,4814890 

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka