33 obserwujących
5590 notek
1977k odsłon
  294   0

Ta spieniona oPOzycja...

image

https://tvn24.pl/polska/sejm-wspolny-program-opozycji-do-lata-5020555Działacze opozycji dla  większości parlamentarnej dwoją się i troją widząc rozpad Zjednoczonej Prawicy. A przecież mogliby wnieść coś bardziej pozytywnego, niż apele Spurków, Lampartów, Budek...

Tak bardzo walczą na przykład o ustawowe prawo do likwidacji dzieci, które mogą w przyszłości bardzo zaciążyć ich opiekunom.

A przecież tak wiele można dla nich zrobić wnioskami o wsparcie dla rodziny.

Mam tu na myśli formalne założenia udzielania zasiłków na opiekę dla osób wymagających takiej opieki. Cała ta "oPOzycja" może tutaj naprawdę wiele - wystarczy, żeby znieść ograniczenie możliwości wykonywania działalności zarobkowej dla osoby opiekującej się osobą niepełnosprawną.

Zapominamy, że niepełnosprawność niepełnosprawności jest nierówna. Inaczej jest z osobą zmuszoną do korzystania z wózka inwalidzkiego, inaczej trzeba organizować opiekę dla osoby sparaliżowanej. A jeszcze inaczej trzeba wspierać osoby z problemami upośledzenia umysłowego.

Trzeba też pamiętać, że rehabilitacja osoby dotkniętej niesprawnością pozwala jej nabyć umiejętności niezbędne do bardziej samodzielnego funkcjonowania - wtedy opiekun będzie mógł  mieć więcej czasu dla siebie.

W zapędach nad prawem do pozbywania się dzieci niechcianych nie dostrzegamy, że osoba opiekująca się osobą wymagającą takiej troski ma wynagrodzenie podobne do uzyskiwanego przez osoby "normalne" - ale tę - nie zawsze wystarczającą pensję - musi dzielić na siebie i członka rodziny, który nie jest w stanie partycypować w kosztach utrzymania.

Wystarczy tutaj przyjrzeć się formalnemu "zakazowi wykonywania pracy za wynagrodzeniem" w sytuacji, gdy taka osoba pobiera zasiłek z tytułu opieki nad osobą niepełnosprawną.


Przecież - jeżeli wynagrodzenie za pracę jest niewystarczające - to taki zasiłek jest wręcz symboliczny - ale "oPOzycja" widzi tylko konieczność odsunięcia PiS od władzy... i nie oferuje już niczego, gdyby do tego miało skutecznie dojść...
https://www.radiomaryja.pl/informacje/walka-o-zycie-nienarodzonych-dzieci-w-brukseli-ponownie-przebijal-sie-klamliwy-obraz-polski/


Zobacz także:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zasi%C5%82ek+opieku%C5%84czy+w+Polsce

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka