37 obserwujących
5731 notek
2013k odsłon
  279   0

Przedterminowe wybory parlamentarne...

Coraz częściej publicyści wypowiadają się na temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jeszcze do niedawna przyczyną samorozwiązania się sejmu miał być rozłam Zjednoczonej Prawicy. Teraz napomyka się o możliwie najkorzystniejszej sytuacji dla Prawa i Sprawiedliwości - bo później mogą pojawić się problemy społeczne związane z błędnymi decyzjami politycznymi rządu Mateusza Morawieckiego.


Proponuję zostawić wątek przyczyn przedterminowych wyborów i skupić się na korzyściach takiego rozwiązania.

Sądzę, że tutaj chodzi o interes pewnej grupy, której jest nie w smak prowadzona reforma systemu gospodarczego oraz prawnego Polski. Rozpisanie wyborów przed upływem kadencji spowodowałoby przerwanie procedury legislacyjnej przyjętych koncepcji. A praktyka parlamentu jest taka, że nowy skład sejmu nie rozpatruje spraw zgłoszonych wcześniej. Trafiają one do lamusa i już nie wracają do dalszego opracowania.

Być może komuś zależy właśnie na zatrzymaniu prac nad projektami aktów prawnych aktualnie prowadzonych. Bo NOWY skład sejmu będzie musiał na nowo zgłosić wnioski, dla których sejm jeszcze nie zakończył procedury legislacyjnej.

I nawet, gdyby w tych przedterminowych wyborach wrócił personalnie ten sam skład sejmu - to nie będzie prawnej możliwości kontynuowania spraw zgłoszonych w TEJ kadencji sejmu.

Zatem - nie jest ważne, czy Zjednoczona Prawica "polegnie" w nowych wyborach. Ważne, że kontynuowana procedura legislacyjna zostanie powstrzymana przed zakończeniem w postaci prawomocnego aktu prawnego.

I taki jest chyba cel doprowadzenia do upadku rządu #dobrej zmiany.https://www.youtube.com/watch?v=ztMIO8wdGQgLubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka