31 obserwujących
5314 notek
1898k odsłon
152 odsłony

Kolejne protesty w sprawie konieczności podwyżki wynagrodzenia...

Wykop Skomentuj

Pojawiają się kolejne protesty w sprawie podniesienia wynagrodzeń - teraz o 1600 złotych... A dlaczego nie o dwa czy dziesięć ?

image

https://fakty.interia.pl/autor/izabela-rzepecka/news-fizjoterapeuci-rozpoczeli-protest-nie-czujemy-sie-gorsi-od-p,nId,2977473


Sądzę, że problem uposażenia pracowników należy rozwiązać w sposób prawidłowy - czyli taki regulamin wynagrodzenia, który będzie uwzględniał realny wymiar płacy za pracę.

Jednym z pomysłów może być stworzenie specjalnego wynagrodzenia z tytułu gotowości za pracę - czyli ministerstwo finansów będzie każdemu kandydatowi do pracy płacić określoną stawkę miesięcznego wynagrodzenia. Wtedy nikomu nie będzie chciało się pracować za kwoty nazbyt niskie a pracodawcy będą zabiegać o pracowników. Oczywiście, będzie to wynagrodzenie przekraczające kwotę wypłacaną za pozostawanie w gotowości do świadczenia pracy.

W tej sytuacji rodzice będą zainteresowani wykształceniem dzieci i dopilnują, aby ich "chodzenie do szkoły" nie wymagało przesuwania egzaminu dojrzałości na dalszą przyszłość, aż gówniarzowi przejdzie ochota na zbijanie bąków...


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo