31 obserwujących
5413 notek
1924k odsłony
1402 odsłony

ZNP w roli czarnego konia wyborów

Wykop Skomentuj33

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego zamierza wziąć aktywny udział w wyborach w roli Konia Trojańskiego.

Co ciekawe - przez okres wakacji - ten wojujący typ edukacji nie przedstawił jeszcze żadnych propozycji dla społeczeństwa. A potrzeb jest naprawdę wiele.

Przede wszystkim - zajęcia obowiązkowe. Nie ma jak dotąd opinii nauczycieli na temat używania przez młodzież telefonów komórkowych na terenie szkoły. Dzieci przez cały czas pobytu w szkole tkwią z nosem wciśniętym w ekran swojej komórki. W zasadzie nie rozmawiają ze sobą a w czasie lekcji przez środki łączności albo oglądają wybrane filmiki z pornografią włącznie, albo też "gadają" ze sobą z kimś nawet poza szkołą....


Ja nie jestem zwolennikiem zabierania uczniom telefonów z chwilą wejścia na teren szkoły. Życie jest zbyt skomplikowane, aby uniemożliwić fizycznie łączność, kiedy taka możliwość istnieje. Uważam, że tu należy porozumieć się z rodzicami, którzy powinni mieć decydujący wpływ na swoje pociechy. Ale zamiast rozmów z rodzicami - ZNP będzie dywagował, czy i kiedy przystąpić do strajku...

Ja korzystam z nowoczesnych środków przekazu i uważam, że nauczyciel może korzystać z łączy internetowych w swojej pracy. Nie ma przeszkód, aby uczniowie wykonywali zadania i przesyłali je do oceny za pomocą poczty elektronicznej. Wiele też ciekawych materiałów można wskazać uczniom, aby poszerzyli swoją wiedzę zawartą w podręczniku. Poza tym - można zastanowić się, czy uczeń musi być wyposażony w podręcznik drukowany techniką Gutenberga w czasach, kiedy cały zestaw podręczników może być dostępny w wersji elektronicznej.

Ten temat także można konsultować z rodzicami - czytniki są dostępne, ale dlaczego są tak drogie przy powszechnym dostępie do internetu ? Cóż, lepiej debatować we własnym środowisku o terminie strajku niż zadawać pytania na forum publicznym, które dotykają praw autorskich twórców treści podręcznika.

O szkole można mówić w nieskończoność - przed nami rozpoczęcie roku szkolnego. Czy wszyscy zainteresowani znaleźli miejsce w wybranej szkole ?

Warto zastanowić się, w jako   sposób spędzają czas uczniowie przebywający poza domem rodzinnym, w jakich warunkach mają zakwaterowanie w internatach i jakie problemy napotykają nauczyciele czuwający nad utrzymaniem dyscypliny.

Każdy z rodziców chciałby, aby jego dziecko miało właściwą opiekę... a to, co słyszymy o molestowaniu nieletnich przez niektóre środowiska - budzi poważne obawy, czy wysoki poziom nauczania może być w placówkach zbierających młodzież z dużych obszarów...


image

https://fakty.interia.pl/polska/news-strajk-nauczycieli-na-razie-nie,nId,3169241


No cóż, temat ten jest zbyt trudny do przedstawienia rodzicom, lepiej więc zająć się organizacją protestów, aniżeli pracą dydaktyczną.

Na zakończenie warto zadać bardzo poważne pytanie o przyszłość Związku Nauczycielstwa Polskiego - czy w przypadku odrzucenia opcji strajkowania tuż przed wyborami powszechnymi Zarząd ZNP złoży dymisję z uwagi na brak akceptacji jego polityki i czy przewodniczący tej instytucji ustąpi z zajmowanej funkcji ?Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo