11 obserwujących
102 notki
70k odsłon
  461   0

PFN powinien promować Polskę z Robertem Kubicą.

Robert Kubica we wczorajszym występie  w I treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 Grand Prix Hiszpanii na torze pod Barceloną w fotelu rezerwowego/rozwojowego kierowcy teamu Williams osiągnął czas okrążenia o blisko 1,3 sek szybszy od najlepszego w tym sezonie stałego kierowcy Williamsa Lance'a Stroll'a. To niesłychany rezultat polskiego kierowcy o ograniczonej sprawności prawej ręki /dorosły niepełnosprawny :)/, który ostatni raz brał udział w treningu przed wyścigiem GP F1 przed siedmioma z górą laty, w 2010 roku!

Występ Roberta Kubicy wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich światowych mediów sportowych. Walka Kubicy o powrót do wyścigów F1 wzbudza od lat takie zainteresowanie, szczególnie po tym gdy w 2013 roku Kubica udowodnił, że formalnie niepełnosprawny kierowca może nawet zdobyć tytuł Mistrza Świata WRC2.

Fotel tzw. pay driver w zespole F1, który szuka sponsorów kosztuje 10, maksimum 15 milionów dolarów.

Nie widzę bardziej efektywnego sposobu wykorzystania takiej kwoty na promocję  Polski w świecie za pomocą sportowych osiągnięć oraz wizerunku modelowo dzielnych Polaków /gallant Poles/, niż zainwestowanie przez Polską Fundację Narodową w zapewnienie obecności kultowego w sportach motorowych Roberta Kubicy w wyścigach Formuły 1.

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport