Robert Kubica. Źródło: Twitter/@followWRT
Robert Kubica. Źródło: Twitter/@followWRT

Nowy etap w karierze Kubicy. Podpisał właśnie kontrakt

Redakcja Redakcja Robert Kubica Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Robert Kubica niedawno pożegnał się z Formułą 1. Okazuje się, że kierowca nie zakończył sportowej kariery. Polak w 2023 roku będzie zawodnikiem belgijskiego zespołu WRT i wystartuje w długodystansowych mistrzostwach świata WEC w klasie LMP2.

Kubica nadal będzie się ścigał 

W 2021 roku Kubica startował w barwach WRT w 24 Le Mans, gdzie team był bliski zwycięstwa, ale na minutę przed końcem rywalizacji doszło do awarii samochodu. Przypomnijmy, że 38-letni Krakowianin w tym roku zakończył swój udział w rywalizacji w F1, nie będzie już bowiem kierowcą testowym i rezerwowym zespołu Alfa Romeo.

PKN Orlen będzie wspierał Kubicę 

Kubica w WEC w sezonie 2023 będzie wspierany przez PKN Orlen. Jest nadal ambasadorem tej marki, a koncern pozostał w F1 jako partner zespołu Alpha Tauri, ale Kubica już w tym projekcie nie bierze udziału.

Partnerami Polaka w teamie WRT będą Szwajcar Louis Deletraz, z którym triumfował w 2021 w ELMS oraz urodzony w Angoli Portugalczyk Rui Andrade.

Sezon długodystansowych mistrzostw świata WEC rozpocznie się w marcu. W dniach 11-12 marca na torze Sebring w USA odbędzie się prolog, będący oficjalną sesją testową. Pierwszy wyścig, 1000 mil Sebring, zaplanowano na 17 marca. Sezon WEC składa się w tym roku z siedmiu rund. Ostatnia, ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie odbędzie się 4 listopada.

"Kubica i Delétraz wracają do ORLEN Team WRT i dołączają do Andrade w FIA WEC" – ogłosiło WRT. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport