Robert Kubica wystąpi przed Grand Prix Hiszpanii w Formule 1! Fot. Orlen Team
Robert Kubica wystąpi przed Grand Prix Hiszpanii w Formule 1! Fot. Orlen Team

Kubica wraca do bolidu F1! Przed nim ważne zadanie przed Grand Prix Hiszpanii

Redakcja Redakcja Robert Kubica Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Robert Kubica pierwszy raz w tym roku zasiądzie w bolidzie F1 podczas weekendowego treningu na torze w Barcelonie. Krakowianin przetestuje model C42 Alfa Romeo.

Najlepszy polski rajdowiec brał już udział w testach bolidu w lutym b.r., ale wtedy w stolicy Katalonii zdołał pokonać zaledwie kilka okrążeń na skutek usterek maszyny. W kwietniu sporo jeździł na torze Imola, gdzie wraz z Pirelli jego team sprawdzał opony.

Alfa Romeo wprowadziła do bolidu kilka nowości, mające na celu m.in. poprawienie prędkości w szybkich zakrętach. Kubica wcześniej brał udział w testach bolidu na symulatorze. W rajdówce wymieniono podłogę i przednie skrzydło. 

Pierwszy trening w Barcelonie będzie niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dla polskiego kierowcy w tym roku. Jak przekazuje portal "Powrót Roberta", Kubica będzie jeździł szybko, wykona przejazdy wyścigowe i - niewykluczone - kwalifikacyjne w F1. Po treningu, rajdowiec pozostanie w Barcelonie na wypadek, gdyby musiał pełnić rolę rezerwowego w teamie Alfa Romeo. 

Kubicę czekają w tym roku jeszcze cztery jazdy testowe przed Grand Prix. Kolejna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności nadejdzie przed sportową imprezą F1 na Węgrzech. 

 

Czytaj też: 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport