US Open -Nie wiem co tam się stało...

dodozaur dodozaur Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 15

US Open 2019 ( II runda) Iga Świątek vs Anastasia Sevastova  6:3, 1:6, 3:6

Obydwie zagrały tragiczny mecz ! W tej profanacji tenisa lepsza była Sevastowa.

Coś się musiało stać, albo wczorajszy deszcz i odwołanie meczu, albo jakieś inne sprawy zdrowotne, bo knociły obydwie na potęgę najprostsze zagrania.

Ciekawi też brak obecności trenera przy zawodniczce, kiedy  przegrała drugiego seta, a po zakończeniu meczu ryczała 5 minut na ławce

Już w poprzednim spotkaniu (pierwszej rundy) coś się w zachowaniu i grze Igi zmieniło, straciła zwykłą żywiołowość i parcie na sukces. Kładłem to na karb świadomej taktyki turniejowej i takiego ustawienia przez trenera i panią od głowy, żeby na maksymalnej koncentracji  bez ryzyka przejść początek, a zaszaleć dopiero dalej.

Chyba się jednak myliłem !

Na Jorovic to wystarczyło, na Sevastową niestety nie, choć ta aż się prosiła o solidne lanie w 2 setach przy niewielkim nakładzie sił i środków.