elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
518 notek
134k odsłony
438 odsłon

Reparacje wojenne od Rosji

Wykop Skomentuj9

Jest oczywiste, że należą się nam reparacje wojenne od Rosji i zadośćuczynienie za inne doznane krzywdy - grabież w czasie pokoju, systematyczne ludobójstwo, pracę niewolniczą... Nie zapominajmy, że Rosja napadła na nas w 1939 roku i okupowała nasz kraj wspólnie z Niemcami.

Historia rosyjskiej grabieży zaczęła się około roku 1706 - wtedy po raz pierwszy Rosjanie okupowali część Rzeczypospolitej i zaczęli nas grabić i mordować. Najgorszy terror, przed rokiem 1939, mieliśmy za rządów króla Ciołka, czyli Stanisława Antoniego, kurtyzanka Katarzyny, która przezwała go "Augustem" i nałożyła mu koronę Polski, aby ostatecznie upokorzyć nasz naród i odebrać im ducha. Świeżo koronowany "August" oczywiście od razu oficjalnie wezwał wojska rosyjskie do pomocy w mordowaniu rodzin antyrosyjskich opozycjonistów. Chciwości Prus zawdzięczamy przetrwanie - rozbiory uratowały nas - Rosjanie musieli stać się bardziej powściągliwi w swojej nienawiści do Polaków i żądzy grabieży.

1706 - 1989 z krótkimi przerwami - razem około 260 lat niewoli rosyjskiej, w tym: przez około 145 lat  Rosja musiała dzielić się Polską ze swoimi sojusznikami. Zwróćmy uwagę, co z naszą historia zrobiła rosyjska cenzura - wciąż mówimy o 123 latach niewoli, a bardziej odważni od niedawna mówią o 145 latach. Rosjanie chcieli wymazać z naszej historii pamięć o czasach, kiedy samodzielnie władali całą Polską. Dlatego trzeba przypominać, że Rosjanie przez ponad 260 lat (283 lata z przerwami) niewolili i grabili Polskę i mordowali Polaków.

Gdyby nie sojusz Rosji z Niemcami, to być może Hitler nie odważyłby się okupować Polski. Te 5 lat okupacji niemieckiej to najtragiczniejszy okres w dziejach Polski - nawet Rosjanie nie byli nigdy takimi bestiami, jakimi byli Niemcy w tym okresie. Rosjanie uczynili z tych pięciu lat zasłonę dla swoich zbrodni. Co chwila przypominają nam o 5-ciu latach niewoli niemieckiej, żebyśmy nie mieli czasu pamiętać ani mówić o 260-ciu latach niewoli rosyjskiej. Rosjanie zrobili jeszcze lepszy numer - przejęli reparacje wojenne, jakie Niemcy zapłaciły Polsce i nic z tego nam nie dali. Najgłupsi z Polaków (oraz agenci Rosji) wciąż domagają się reparacji od Niemiec. Temat reparacji od Niemiec co chwila podnoszony jest przez agentów Rosji, żebyśmy nie pamiętali o tym, ile winni są nam Rosjanie. W dodatku każdy, kto umie liczyć, widzi doskonale, że w rachunkach z Niemcami jesteśmy na plusie. Wystarczy popatrzeć na mapę Polski w 1939 roku i porównać ją do obecnej mapy. Ruscy agenci starają się oczywiście uniemożliwić lub chociaż utrudnić czynienie takich porównań. Pamiętam z czasów podstawówki (lata 60-te) reakcje nauczycieli, gdy padały naiwne pytania, kiedy ZSRR odda nam ziemie tymczasowo zajęte w 1939. To było najbardziej niebezpieczne pytanie czasów PRL - widać było, że nauczyciele nagle zaczynają się bać o swoje życie. Na szczęście nie zabraniano mówić o tym, które ziemie polskie są "ziemiami odzyskanymi". Każdy widzi, że są to najbogatsze ziemie polskie - warte o wiele więcej niż wszystko, co zniszczyli i zagrabili Niemcy z polskich ziem okupowanych. A jeszcze, jakby tego było mało, Niemcy zapłacili reparacje wojenne Polakom - te reparacje, które zagrabili nam Rosjanie (i wciąż nie oddali).

Pamiętajmy więc, Rosjanie są nam winni ogromne pieniądze: za nasze ziemie wschodnie, za mienie zagrabione przez 260 lat okupacji, za pracę niewolniczą dla Rosji - nie tylko w Polsce, ale także w rosyjskich obozach pracy (tzw. Sybir). Ileż to pokoleń Polaków zmarło z wycieńczenia w obozach pracy, budując potęgę Rosyjskiego Imperium!

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka