Zajrzałam dzisiaj na blog S.Latkowskiego a tam nowa rewelacja w sprawie super-śledczego z Olsztyna – Piotra Jasińskiego.
„Prokurator Jasiński oczyszczony z zarzutów” pisze Latkowski i podaje link do artykułu swojego przyjaciela P.Pytlakowskiego w „Polityce”
Pisałam o tej sprawie kilka dni temu na tym blogu.
30.10.2008 Sąd Dyscyplinarny przy Prokuraturze Generalnej. Uznał P.Jasińskiego za niewinnego, ponieważ żaden z czterech zarzutów się nie potwierdził.
Nie bardzo rozumiem co się nie potwierdziło?
Czy nie potwierdziło się, że Jasiński udostępnił całość akt śledztwa o porwanie Krzysztofa Olewnika i umożliwił skopiowania tych akt Grzegorzowi korytkowskiemu?
Czy nie potwierdziło się, że pomimo dowodów umorzył mu zarzuty wyłudzenia pieniędzy od Olewników?
Czy też nie potwierdziło się, iż Eugeniuszowi D. umorzył zarzut udziału w grupie przestępczej, która porwała Olewnika?
Prokuratura Krajowa, oddział gdański przecież podjęła te umorzone wątki i prowadzi śledztwo w tych sprawach, a więc chyba się potwierdziło?
Nadto sam Jasiński chciał się karać upomnieniem, a więc przyznał się do „uchybień”
„.. Ci, którzy próbowali pozbawić go dobrego imienia, stracili ważki argument...” pisze P.Pytlakowski.
Wygląda na to, że rzeczywiście oczyszczono Jasińskiego, żeby „niekarany i niewinny” (ten ważki argument!) stanął przed tym samym Sądem Dyscyplinarnym w sprawie nowych zarzutów,że podczas prowadzenia sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika ujawniał miejscowemu biznesmenowi - gangsterowi, członkowi mafii pruszkowskiej, Wojciechowi K. informacje ze śledztwa.
Wiadomo "cnotliwego i niewinnego" prościej będzie w przyszłości "oczyścić"
Tymczasem „oczyszczony z zarzutów” powiedział:
„...Rozważam teraz, czy dochodzić swoich racji przeciwko oszczercom na drodze sądowej ...”
Jestem świadoma odpowiedzialności karnej z art. 212 & 1 i 2 Kk i oświadczam, iż informacje na tym blogu podlegają ochronie art. 213 & 2 Kk. Jestem świadoma, że niepoparte żadnymi dowodami pomówienia, nie podlegają również ochronie art. 10 Europejskiej Konwencji Prawa Człowieka.
Badania Worldwide Press Freedom Index wskazują, że Polska z punktu widzenia wolności prasy jest na ostatnim miejscu spośród krajów Unii Europejskiej i na 58 w rankingu światowym .
„...Osoby wykonujące funkcje publiczne- ze względu na swą pozycję i możliwość oddziaływania zachowaniami, decyzjami, postawami, poglądami na sytuację szerszych grup społecznych - muszą zaakceptować ryzyko wystawienia się na surowszą ocenę opinii publicznej...” SK 43/05 12.05.2008
W interesie demokratycznego państwa prawa leży, aby wyroki sądowe podlegały nie tylko ocenie i kontroli instancyjnej, ale by mogły podlegać ocenie i krytyce ze strony opinii publicznej.
Wszystkich czytelników informuję, że wolność wypowiedzi i swoboda wyrażania swoich poglądów jest zagwarantowana art. 54 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Artykuł ten gwarantuje również prawo do informowania o działalności osób pełniących funkcje publiczne.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka